Na festivalu Mezi ploty vystoupí Tomáš Klus, Horkýže Slíže a řada dalších

Mezi ploty | Zdroj: facebook.com

Již po dvacáté šesté se v parku Psychiatrické nemocnice Bohnice uskuteční festival Mezi ploty. Ve dnech 26. a 27. května tu vystoupí řada kapel, divadelních souborů i odborníků z oblasti psychologie.

Poslední víkend v květnu se park Psychiatrické nemocnice v Bohnicích promění v dějiště multižánrového festivalu a nabídne tak široké veřejnosti hvězdy jakými jsou Vojtěch DykB-Side bandem, Tomáš Klus, No Name, Xindl X nebo třeba Horkýže Slíže.

Mě už to tam u vás nebavilo… Jako bychom byli dva. Ale i naše společnost je rozdělená – bezohledností, lhostejností, arogancí. A já nemám rád ploty mezi lidma. Já mám rád lidi, mezi ploty,“ právě tak v kampani Patříš do Bohnic, která festival Mezi ploty doprovází, vyjádřil svoje pocity zpěvák a herec Vojtěch Dyk.

A podobně mluví i Tomáš Klus, který s tímhle projektem taky bytostně souzní: „Svět venku je plnej arogance, bezohlednosti, lhostejnosti a kdoví čeho ještě.“

Ředitel projektu Mezi ploty Robert Kozler jejich poselství s nadsázkou shrnuje slovy: „Naše společnost je dnes tak schizofrenní, že se snad může sjednotit jedině v parku psychiatrické nemocnice, na festivalu Mezi ploty. Proto do Bohnic zveme všechny, kteří pořád vyznávají normální lidské hodnoty, jako je tolerance, přátelství a zájem o druhé lidi.“

Návštěvníci tu budou mít na výběr z desítek kapel pro děti i pro dospělé. Vystoupí tu i loutková a hraná divadla, jako například Divadlo Bolka Polívky nebo Studio Ypsilon. Celá festivalová mozaika však zahrnuje i slam poetry, stand up comedy, divadelní a výtvarné workshopy, scénu pro amatérské a začínající umělce, soutěže, chůzi po střepech a žhavém uhlí či debaty s psychology na zajímavá témata. Návštěvníci se budou moct seznámit s prezentacemi neziskových organizací nebo si ve speciální zóně Oáza vyzkoušet hypnózu, meditaci a relaxační techniky pro překonávání každodenního stresu.

Vstupenky jsou k dostání v síti Ticketstream. Jednodenní stojí 320 Kč a dvoudenní 525 Kč.


Napište komentář

Veronika Sodomová
O Veronika Sodomová 164 Článků
Holka z Vyškova, která strávila pubertu v knížkách o rockových hvězdách s vidinou toho, že jednou bude na jejich místě. Po čase se však střetla s tvrdou realitou a zjistila, že to nebude tak snadné, tak teď o těch hvězdách aspoň píše. Na tvrdý rock stále a nikdy nedá dopustit a považuje ho za lék na všechny chmury. jen se pořád nemůže rozhodnout, jestli má radši kluby nebo festivaly.