Na říjnovou narozeninovou akci klubu Roxy přijede Andy C

Andy C | Foto: Tiefenrausch

Páteční program 21. narozeninových oslav pražského klubu Roxy BE TWENTY ONE bude patřit známému králi drum&bassu a vlastníkovi vydavatelství RAM Andymu C. Doprovázet jej bude další RAM hvězda – Culture Shock.

Celá narozeninová akce BE TWENTY ONE bude probíhat celý týden od pondělí 21. října do neděle 27. října. Pátý den oslav bude patřit tanečnímu drum&bassu. Roxy přijede k narozeninám popřát Andy Clarke alias Andy C. Tento anglický DJ, producent a majitel nahrávacího labelu RAM byl hned několikrát oceněn coby nejlepší DJ v kategorii drum&bass. Byl na počátku 90. let u zrodu tohoto žánru a časem se zvládl vypracovat k absolutní špičce. V roce 1992 založil hudební vydavatelství RAM, na němž vydávali svou tvorbu velikáni jako Shimon a Moving Fusion. Ve dvacátém prvním století se RAM stal Mekkou drum&bassu, kterou si prošli producenti jako Noisia, Sub Focus, Bad Company, Chase and Status či Loadstar. „Je absolutně šílené, kam se to za ty roky dostalo a že i po těch 21 letech dokážeme vybírat špičkové producenty a prezentovat to nej, co v současnosti existuje,“ vyjádřil se sám Andy C, který se svou show na 3 gramofony projel kluby a festivaly po celém světě.

Neméně kvalitním gratulantem bude v tento večer hudebník Culture Shock, který se v roce 2007 posluchačům uvedl svým debutovým EP The Third Stage. V posledních několika letech se do povědomí dostal zejména se svými hitovkami Trologdyte a I Remember, jež do svých setů v posledním roce zařazovali snad všichni přední drum&bassoví DJs. Tuto sestavu doplní čeští Pixie a Beast67. Na druhém pódiu si zahraje Shadowbox.

Andy publiku před koncertem vzkázal: „Nemohu se dočkat říjnového hraní, je skvělé být součástí BE TWENTY ONE a celé ROXY rodiny. Minulý rok to bylo úžasné a věřím, že to tento rok ještě překonáme a dáme si pořádně pekelnou párty“. Rozhodně tedy je na co se těšit! Vstupenky lze zakoupit v síti Ticketportal za 150 Kč + poplatky či přímo v kavárně NoD, která je součástí Roxy.


Napište komentář

Petra Chromčáková
O Petra Chromčáková 153 Článků
Devatenáct let jsem prožila v Beskydech, nyní už delší dobu přebývám v Praze, kde studuju Elektronickou kulturu a sémiotiku. Momentálně se přechodně nacházím ve Švédsku, nejkrásnější zemi na světě. Mými největšími koníčky jsou film a hudba, proto jsem se před nějakou dobou rozhodla začít trochu psát a zavedlo mě to rovnou sem. Ze žánrů zvládám skoro všechno, nejvíc srdcovek je ale mezi kytarovkami. Nejzásadnější desky jsou pro mě Gorilla Manor (Local Natives), Funeral od Arcade Fire, War Stories od UNKLE a Mezzanine (Massive Attack).