Na Rock for People zahrají The Kooks a další tři britské kapely

The Kooks | Zdroj: facebook.com

Valeras, Blossoms, Marmozets a The Kooks. To je čtyřka britských kapel, na kterou se můžeme těšit na jednom z největších českých festivalů, Rock for People, a která doplní vznikající line up obsahující jména jako The Prodigy, Skillet nebo Sick Puppies.

Pořadatelé úspěšného festivalu Rock for People nezahálejí a na line up servírují jednu lahůdku za druhou. Nejnovější várka čítá rovnou čtyři chody, a to zejména pro fanoušky britské kuchyně. Jsou pro ně připraveni alternativní Valeras, osvěžující Blossoms, math rockoví Marmozets a indie rockoví The Kooks, které při minulé návštěvě Rock for People v roce 2012 vyhnal z pódia déšť. Tak snad budou mít letos větší štěstí a budeme si je moct vychutnat naplno.

Mladická pětice Valeras přiveze svižný mix kytarových riffů, melodických nápadů a dobře vyladěných vokálů, poučený britskou klasikou i kvalitním r’n’b. Katie, Rose, Cat, Max a George se dali dohromady v roce 2015 v Readingu, kde taky vystoupili na stejnojmenném festivalu. Mimo to zahráli taky v Leedsu a natáčeli pro britské Radio One v prestižních studiích Abbey Road a Maida Vale.

Blossoms spolu hrají pět let a už za takhle krátkou dobu zvládli mít na kontě nominace na Brit Awards, Mercury Prize a NME, úspěšné koncerty ve vyprodaných klubech i vystoupení na slavných festivalech jako jsou kalifornská Coachella, Lollapalooza v Chicagu, legendární Glastonbury nebo belgický Rock Werchter. A pamatovat si je můžete jako předkapelu zpěváka a písničkáře Jakea Bugga, se kterým vystoupili v roce 2016 v pražské Lucerně.

Marmozets měli na Rock for People vystoupit už loni, zrušili ale celé evropské turné, a tak si všichni natěšení fanoušci museli rok počkat. Čekaní se ale vyplatilo, protože letos Marmozets přijedou s fungl novým materiálem. Před několika dny totiž vydali své druhé album Knowing What You Know Now. Je tedy teď opravdu na co se těšit.

A třešničkou na dortu jsou The Kooks držící se na špičce britské indie rockové scény, kteří se na Rock for People vracejí po šesti letech, aby publiku ukázali, že jsou stále plni energie, přesvědčivosti a schopnosti získat si fanoušky.

Vstupenky jsou k dostání na oficiálních stránkách festivalu a jejich cena je do konce března 1 750 Kč.


Napište komentář

Veronika Sodomová
O Veronika Sodomová 164 Článků
Holka z Vyškova, která strávila pubertu v knížkách o rockových hvězdách s vidinou toho, že jednou bude na jejich místě. Po čase se však střetla s tvrdou realitou a zjistila, že to nebude tak snadné, tak teď o těch hvězdách aspoň píše. Na tvrdý rock stále a nikdy nedá dopustit a považuje ho za lék na všechny chmury. jen se pořád nemůže rozhodnout, jestli má radši kluby nebo festivaly.