Nový Festival Spectaculare přiveze velká jména elektronické a experimentální hudby

Clarinet Factory | Foto: Julie Kamenská

Koncem ledna 2014 bude Praha hostit vůbec první ročník festivalu, který propojí elektronickou a experimentální hudbu, tanec, pohybové divadlo s multimédii, projekcemi nebo vizuálním uměním.

Festival Spectaculare představí od 20. do 31. ledna na Nové scéně Národního divadla, v Paláci Akropolis, Centru současného umění DOX a Veletržním paláci přední jména současné hudební scény, jako například Jon Hopkins, Nils Frahm, Fennesz, Hauschka nebo Samuli Kosminen. V rámci festivalu pokřtí nové dvojalbum i česká sestava Clarinet Factory.

Součástí programu se stanou též představení belgického tanečního souboru Mossoux-Bonté nebo domácích Tantehorse, kteří se spojí s německým kvartetem Bohren & Der Club of Gore. Nabídku doplňují projekce filmů v Bio Oko. Festival Spectaculare pořádá Palác Akropolis a navazuje jím na úspěšnou koncertní sérii Music Infinity.

Vstupenky zakoupíte v pokladně Paláce Akropolis, Ticketpro a na večer na Nové scéně také v její pokladně. Začátky všech představení začínají shodně v 19 hodin a 30 minut.

Festival Spectaculare 2014

20. ledna – Nová scéna Národního divadla – zahájení

Cie Mossoux-Bonté: Les buveuses de café

Clarinet Factory + Christopher Willits

 

27. ledna – Centrum současného umění DOX

Fennesz + VJ Jon Wozencroft

Marsen Jules + VJ Anders Weberg

 

28. ledna – Centrum současného umění DOX

bvdub

Rafael Anton Irisarri

 

29. ledna – Veletržní palác – Národní galerie

Bohren & Der Club of Gore + Tantehorse: physical mime theatre

 

30. ledna – Palác Akropolis

Jon Hopkins

Frederic Robinson

 

31. ledna – Palác Akropolis

Nils Frahm

Hauschka + Samuli Kosminen


Napište komentář

vlastimil.blazek
O vlastimil.blazek 137 Článků
Studoval SZeŠ v Březnici, po vojně se věnoval práci v zahraničí, poté začal psát jako řadový redaktor. Několik úspěchů ho dovedlo až na post šéfredaktora nejmenovaného magazínu. Po neshodách v něm zakládá Monstermusic.cz, v srpnu 2013 spouští zkušební verzi, která se osvědčuje...