Pátý ročník Grape Festivalu přivítá několik velkých hvězd

Tom Smith z Editors | Foto: Jason Williamson

Editors, La Roux, Bombay Bicycle Club nebo třeba Klaxons – i takové interprety si připravil slovenský Grape Festival v rámci oslav svých prvních půlkulatin. Vše se odehraje ve dnech 15. a 16. srpna nedaleko českých hranic, na letišti v Piešťanech.

Slovenský Grape Festival rok od roku plní svůj line-up zajímavějšími a zajímavějšími jmény současné hudební scény. Za předchozí čtyři roky se na piešťanském letišti představili takoví interpreti jako třeba Röyksopp, Interpol, Hurts, Morcheeba, Example, DJ Fresh, Drums nebo třeba Crystal Fighters. Tímto tempem se brzy postaví po bok velkých československých festivalů a dost možná je časem i překoná. Jeho evropská úroveň je navíc umocněna dobrou organizací a dobře uspořádaným areálem.

Letos se na šesti pódiích, která budou rozestavěna na piešťanském letišti, představí britští Editors s nezaměnitelným vokálem Toma Smitha, kteří bývají často přirovnáváni k zmíněným Interpol z New Yorku, Klaxons, londýnští new rave velikáni, soškou Grammy oceněné synthopopové duo La Roux, dubstepový producent a DJ Joshua Kierkegaard G. Steele, vystupující pod pseudonymem Flux Pavilion, lyonský rodák a DJ Mark Lévy známý jako Gesaffelstein, indie rockoví Bombay Bicycle Club z Londýna, dánský taneční projekt Rangleklods, drum and bassový DJ a producent Wilkinson, rockeři The Feud nebo kapela Palma Violets, jejichž Best of Friends byl časopisem NME vyhlášen jako song roku 2012. Festival také představí velkou spoustu slovenských a českých kapel, jako jsou Billy Barman, Skyline, Para, Katarzia nebo The Prostitutes.

Grape Festival se však nezaměřuje pouze na kvalitní a zajímavý hudební line-up, ale taktéž na lepší komfort a bezpečí svých návštěvníků nebo ekologii a celkovou čistotu areálu. Letos bude v areálu vůbec poprvé stan s osmdesátkou teplých sprch a splachovacích záchodů, všechny kelímky budou recyklovatelné a parkování na letišti bude umožněno i karavanům. Tento dvoudenní festival se také snaží poskytnout dostatek zábavy nejen co se týče hudební složky. Fanoušci si budou moci udělat dnes tolik oblíbené selfie na hlavním pódiu, navštívit některý z workshopů, zahrát si stolní tenis nebo fotbálek či zhlédnout slovenské streetballové finále.


Napište komentář

Petra Chromčáková
O Petra Chromčáková 153 Článků
Devatenáct let jsem prožila v Beskydech, nyní už delší dobu přebývám v Praze, kde studuju Elektronickou kulturu a sémiotiku. Momentálně se přechodně nacházím ve Švédsku, nejkrásnější zemi na světě. Mými největšími koníčky jsou film a hudba, proto jsem se před nějakou dobou rozhodla začít trochu psát a zavedlo mě to rovnou sem. Ze žánrů zvládám skoro všechno, nejvíc srdcovek je ale mezi kytarovkami. Nejzásadnější desky jsou pro mě Gorilla Manor (Local Natives), Funeral od Arcade Fire, War Stories od UNKLE a Mezzanine (Massive Attack).