Pražský koncert Gorana Bregoviće zahájí se svým debutem Emma Smetana

Emma Smetana | Zdroj: facebook.com

Koncert současného moderního balkánského skladatele, producenta a sběratele nahrávek world music Gorana Bregoviće, který se bude konat již v úterý 10. února ve Foru Karlín, zahájí Emma Smetana. Ta však nevystoupí v roli moderátorky, ale předskokanky.

Populární česká moderátorka, herečka a zpěvačka zde v koncertní premiéře představí ukázky ze svého připravovaného debutového alba, které vyjde na podzim tohoto roku. A proč si pro své první veřejné vystoupení s připravovaným projektem vybrala zrovna koncert Gorana Bregoviće?

K jeho hudbě mám odjakživa blízko i proto, že jsem vyrostla na Věře Bílé, o kterou se deset let staral můj tatínek (Jiří Smetana – pozn. redakce), a část dětství a dospívání jsem strávila na festivalech a koncertech world music. Taky mám ráda filmy Emira Kusturici, pod jejichž soundtracky je nejčastěji podepsaný právě Bregović. O to víc si cením toho, že si mě vybral jako svou předskokanku, a to přesto, že dělám jiný žánr. Ve Foru Karlín tedy vůbec poprvé vystoupím s novými písněmi, což mě děsí a těší zárověň.” prozradila Smetana.

Přestože široké české veřejnosti je známá především jako moderátorka TV Nova, Emma Smetana je zároveň velmi talentovanou herečkou a zpěvačkou. Jako zpěvačka je pravidelně k vidění na prknech Hudebního divadla Karlín v hlavní ženské roli v muzikálu Lucie, aneb větší než malé množství lásky. Skládá od svých devíti let, ovládá hru na klavír a na kytaru, a rovněž textuje v češtině, angličtině, francouzštině či hebrejštině. Své první autorské album vydá už letos na podzim. Zatím bezejmenný debut, se kterým se jako první budou moci seznámit návštěvníci koncertu Gorana Bregoviće, vznikl v produkci a za autorské spolupráce Jiřího Buriana (Republic of two, Southpaw, Kapitán Demo, aj.).

Emma Smetana zahájí večer 10. února ve Foru Karlín ve 20 hodin. Hlavní hvězda večera Goran Bregović v doprovodu kapely The Wedding and Funeral Band ovládne pódium zhruba ve tři čtvrtě na devět a nabídne návštěvníkům bezmála dvouhodinovou show. Vstupenky jsou k dostání v sítí Ticketpro.


Napište komentář