Příznivci pouličního umění si přijdou na své na Pilsen Busking Festu

Pilsen Busking Fest 2015 | Zdroj: Milan Svoboda

Nejlepší a největší festival pouličního umění v Česku? Desítky buskerů z celého světa na jednom místě? To je Pilsen Busking Fest 2016.

Příznivci pouličního umění si v Plzni přijdou na své. Ve dnech 28. září – 01. října město pohostí již třetí ročník Pilsen Busking Festu, na němž budou k vidění pouliční hudebníci, tanečníci či divadelníci.

Na přípravách festivalu se intenzivně pracuje a pomalu se odtajňují první jména účinkujících. Návštěvníci si budou moci vychutnat jak vystoupení jednotlivců, tak různých uskupení. Mezi největší tahouny patří kytarový mág z Polska Mariusz Goli alias Vargall, jehož videa mají na serveru YouTube až deset milionů zhlédnutí. Dále bude k vidění například Till Sunday Pirate, jakožto sólový projekt jednoho ze zakládajících členů Olive Tree Dance, jedné z nejznámějších didgeridoo kapel světa. Své umění předvedou také tanečníci a akrobati z Ghany Akwaaba Dance Group. Další jména zahraničních kapel, umělců, klaunů a komediantů si zatím pořadatelé nechávají pro sebe.

Festival bude mít letos své hlavní zázemí na Náměstí republiky v samotném centru Plzně, kde vyrostou dvě hlavní stage a čtyři kreativní zóny. Kromě náměstí se vystoupení budou konat i v některých přilehlých ulicích, zejména v ulici Smetanova a Riegrova.

Vstup na Pilsen Busking Fest je zdarma.


Napište komentář

Patricie Hochmannová
O Patricie Hochmannová 142 Článků
Psaní hudebních článků na MonsterMusic je spolu s hrou na kytaru a navštěvováním koncertů mým největším koníčkem. Mezi mé nejoblíbenější tuzemské interprety patří Mandrage, Kurtizány z 25. Avenue, Wanastowi Vjecy, Devil's Autumn, Atari Terror, OVOCE, Imodium, Michal Hrůza, David Koller, Five O'clock Tea, ATMO music, Marpo, IronKap. Mezi zahraniční pak The Chainsmokers, Galantis, Krewella, Papa Roach, AFI, Three Days Grace, Bring Me The Horizon, Asking Alexandria, The Devil Wears Prada, Beartooth, Five Finger Death Punch, Sixx:A.M.