Robert Plant, bývalý zpěvák Led Zeppelin, vystoupí v červenci v Brně  

Robert Plant | Zdroj: archiv interpreta

Na konci první poloviny letních prázdnin se vrátí Robert Plant do České republiky. Po loňské návštěvě Colours of Ostrava navštíví brněnskou halu Rondo spolu se Sensational Space Shifters.

Fanoušci Led Zeppelin už měli dost času na to pochopit, že tahle legendární skupina je nadobro pryč a kdoví, jestli je někdo někdy nahradí. Menší uchlácholení dodává stále hlas hitů jako Stairway To Heaven, Black Dog nebo Whole Lotta Love, Robert Plant. A právě ten se 23. července vrací do České republiky, aby zahrál spolu se Sensational Space Shifters v brněnské hale Rondo. Mimo jiné tam představí i loňskou velmi podařenou desku Lullaby and…The Ceaseless Roar, na které poprvé spolupracoval právě s kolegy ze Sensational Space Shifters.

Robert Plant dokáže skvěle mixovat prvky klasického rocku a bluesu s prvky world music a elektronikou. Jeho písně disponují podmanivými tóny a někdy až melancholicky narůžovělou náladou. Nynější Plantova kapela mimo to hraje i několik zeppelinovských kousků, a to v osobitém podání. Třiadvacátý červencový večer bude tedy jistě ve znamení velmi kvalitního hudebního zážitku.


Napište komentář

Jan Mareš
O Jan Mareš 352 Článků
Mezi mými koníčky jsou dva nejdůležitější - hudba a psaní. Hudbu miluju tolik, jako málo věcí na tomhle světě. Proto poslouchám, hraju, tvořím, fandím, zkrátka vše, co se s hudbou dá dělat. Kytara je jednou z lásek mého života. Ale rozhodně jsem otevřený i jiným stylům, než těm s kytarou. Důležité je, aby mě to bavilo. Píšu a fotím, protože v obojím je kus mého JÁ. Proto jsem také vystudoval Střední školu sdělovací techniky a nyní jsem na Universitě Jana Ámose Komenského (obor Sociální a mediální komunikace). No a co víc si přát, než že mé dvě záliby spojím!? To mi MONSTERMUSIC.CZ dokonale umožňuje.