Skotští Glasvegas navštíví Prahu hned dvakrát. Poprvé již tuto neděli

Glasvegas | Zdroj: facebook.com

Skotská indie rocková čtyřka Glasvegas navštíví Českou republiku úplně poprvé již tuto neděli, kde v smíchovském hotelu Angelo předvede DJ set. Naplno si je však užijeme 31. ledna příštího roku, kdy se představí v pražském klubu Rock Café.

Glasvegas je v českém prostředí nepříliš známá, přesto hodně výrazná kapela, již budou moci navštívit zdejší fanoušci poprvé od jejich vzniku v roce 2003, a hlavně poprvé od roku 2008, kdy spatřil světlo světa jejich eponymní debut. Deska Glasvegas byla v Británii platinovou, vynášenou do nebes kritikou a vřele přijatou ze strany publika. Od té doby vydala čtveřice z Glasgow další dvě plnocenná alba Euphoric Heartbreak (2011) a Later… When The TV Turns To Static (2013). A tak se konečně dočkáme uskupení, k jehož nejvýraznějším rysům patří nezaměnitelný projev zpěváka Jamese Allana.

Tuto neděli 24. listopadu v 19 hodin 30 minut se v Praze dočkáme na zdejší poměry nezvyklé akce, kdy Glasvegas zahrají svůj DJ set, a to zdarma přístupný veřejnosti v hotelu Angelo, který je jen pár metrů vzdálený od známého Anděla. Kdo by však radši chtěl vidět Glasvegas v plné sestavě na klasickém koncertu, toho potěší zpráva, že se představí 31. ledna také v Rock Café. Vstupenky jsou v prodeji od dnešního dne za 395 korun + poplatky v síti Ticketpro.

Kapela se během svého turné na cestě z Německa do Rakouska zastaví v Praze a zpříjemní nám nedělní večer. ,,Moc se těšíme na náš DJ set v Praze 24. listopadu a na následující vůbec první koncert v Praze 31. ledna. Rab to rozjede s melodiemi propojující unikátní mix rocku, indie a electra,” řekla kapela o chystaných akcích v Praze.


Napište komentář

Sabína Hancinová
O Sabína Hancinová 42 Článků
Z Košíc, v Prahe. Študujem Mediální studia a Elektronickú kulturu a sémiotiku na Univerzite Karlovej. Kreslím a počúvam hudbu.