Soundtrack k westernu od Lynche přivezou do Prahy Timber Timbre

Timber Timbre | Zdroj: facebook.com

Pražský Chapeau Rouge uzavře ve svých prostorách říjnovou klubovou nadílku pro rok 2014, když přivítá kanadské freak-folkaře Timber Timbre. Ti se vůbec poprvé od svého vzniku v roce 2005 představí fanouškům v České republice. Máte-li chuť na něco příjemného a neotřelého, určitě vyrazte 31. října do Jakubské.

Timber Timbre je experimentální folkové trio Taylora Kirka, Simona Trottiera a Miky Posen, které má své kořeny někde mezi kanadskými velikány – Torontem, Montréalem a Ottawou. Tato talentovaná kapela má na kontě již pět studiových nahrávek, přičemž poslední z nich, Hot Dreams, byla vydána 1. dubna letošního roku, téměř přesně tři toky po průlomové Creep On Creepin’ On. Rozhodně to není žádný aprílový žertík, Timber Timbre si za Hot Dreams odnesli nadšené recenze. Britský deník The Guardian o desce napsal, že zní jako ,,soundtrack k westernu od Davida Lynche,” server Allmusic ji označil za ,,jedno z nejpozoruhodněji znějících alb roku 2014.” Doodejme, že hlas zpěváka Taylora Kirka je mnohými přirovnáván k Nicku Caveovi nebo třeba Johnnymu Cashovi. Jestli tohle nehovoří za vše…

Timber Timbre s novinkou, jež putuje napříč mnoha žánry (od psychedelie, přes rock, soul a country, až k folku), jedou velké turné, které nemine ani Prahu. V roli předskokanů se představí sesterské duo Tasseomancy. Pokud nemáte na poslední říjnový večer žádné plány, zapište si návštěvu Chapeau Rouge do diáře! Lístky seženete za 315 korun + poplatky v síti Ticketpro nebo na Facebooku pořadatele Fource Entertainment.


Napište komentář

Petra Chromčáková
O Petra Chromčáková 153 Článků
Devatenáct let jsem prožila v Beskydech, nyní už delší dobu přebývám v Praze, kde studuju Elektronickou kulturu a sémiotiku. Momentálně se přechodně nacházím ve Švédsku, nejkrásnější zemi na světě. Mými největšími koníčky jsou film a hudba, proto jsem se před nějakou dobou rozhodla začít trochu psát a zavedlo mě to rovnou sem. Ze žánrů zvládám skoro všechno, nejvíc srdcovek je ale mezi kytarovkami. Nejzásadnější desky jsou pro mě Gorilla Manor (Local Natives), Funeral od Arcade Fire, War Stories od UNKLE a Mezzanine (Massive Attack).