Tradiční Vánoční koncert Michala Prokopa se blíží

Michal Prokop | zdroj: facebook.com

Je tomu už třicet let, kdy Michalu Prokopovi vyšla jedna z nejzásadnějších desek českého big beatu Kolej Yesterday. Oslavy těchto třicátin proběhnou na několika místech republiky. V Praze navíc s několika zajímavými hosty.

Michal Prokop opustil prostory Divadla Archa, kde se vždy odehrávaly vánoční koncerty, a přesunuje se do nové haly Forum Karlín, aby zde nabídl posluchačům více místa na stání i k sezení. Toto vystoupení navazuje na reedici desky Kolej Yesterday, která koncem září vstoupila do prodeje. Nabízí se na klasickém CD či na vinylu a k tomu kupující obdrží i DVD zachycující různé koncertní záznamy jako bonus. Michal Prokop vystoupí se svou kapelou Framus Five i s několika hosty, mezi něž patří Matěj Ruppert (Monkey Business) a Vojta Dyk (B-Side Band), kteří byli společně se Sárou Vondráškovou pozváni Michalem Prokopem na tuto akci jako doprovod. Celá show tím tak prožije proměnu, protože hosté si mohli vybrat různé skladby a ty zazpívají sami podle sebe.

Jak sám Michal Prokop říká, velmi ho těší propojení mladé generace hudebníků, kteří Kolej poslouchali doma s rodiči, s tak dlouho fungující kapelou jako je Framus Five. Na jazyku se tak tvoří otázka, jaké písně si tito zpěváci vybrali? Michal Prokop se k tomu vyjádřil následovně: ,,Nové vyznění budou mít zřejmě některé písně jinou interpretací – tedy společně mojí s hosty. To je vždy pak trochu jiné a bude zajímavé, jak se hosté s písničkami z ‘Koleje’, které si vybrali, poperou. Nechte se překvapit, pracujeme na tom, ale zjevně to budou ty nejznámější.”

Vánoční shon je kolem 20. prosince v nejvyšších obrátkách, tak proč si neodskočit z nákupních středisek na pohodový předvánoční večírek se zajímavými hosty a výbornou hudbou? Vstupenky se prodávají v síti Ticketstream od 390 korun.


Napište komentář

Jan Zounek
O Jan Zounek 143 Článků
Bydlím v Praze a jsem blázen do hudby. Se sluchátky na uších jsem vystudoval Vyšší odbornou a vysokou školu se zaměřením na cestovní ruch. Hrát neumím na žádný hudební nástroj a zpěv jde také mimo mě. Do hudby se raději začleňuji návštěvou koncertů a festivalů, čím více tím lépe! Monstermusic mi umožňuje podělit se o své zážitky s ostatními. Jak říkají moji přátelé, na akci mě poznáte díky mému květáku na hlavě.