Třicetiletí Tata Bojs své narozeniny oslaví stylově

Tata Bojs, Colours of Ostrava 2017 | Foto: Michael Kotzur, MonsterMusic

Jedna z nejzajímavějších českých skupin, osminásobní držitelé ceny Anděl, Tata Bojs, oslaví koncem června již své třicáté narozeniny. Oslavy začnou na pražském festivalu Metronome a pokračovat budou o půl roku později výstavou v DOXu.

Členové Tatáčů datují vznik skupiny na 29. červen – letos se toho dne naplní třetí dekáda existence této kapely, která si vždy dávala za cíl kráčet kupředu a neustrnout na místě. Oblíbení jsou již dlouho nejen mezi veřejností, ale i v řadách kritiky (o tom ostatně svědčí jejich sbírka ocenění Anděl).

Čtěte také: VIDEO: Tata Bojs vzali slavné Pěšáky na Jizerskou 50

Oslavy započnou již 22. června na pražském festivalu Metronome ve 23:15 na Moon Stage. Již před jejich samotným vystoupením je podpoří spřátelené skupiny Midi LidiUmakartZrní. O afterparty se pak postará DJ Dave Rowntree známý jako bubeník britských Blur.

Samotní Tata Bojs se do své show chystají zapojit i diváky. Vystoupí totiž všichni tři kytaristé, kteří skupinou prošli. Každý z nich se naučí dvě písničky a fanoušci poté rozhodnou, která z nich má zaznít, pomocí decibelmetru, jenž bude nainstalován nad hlavami přítomných. Zazní taktéž písně, které naživo dosud nebyly hrány a které se dost možná stanou mash-upy s frontmany pozvaných kapel.

29. listopadu pak v pražském DOXu započne unikátní výstava mapující historii skupiny. Potrvá až do začátku března 2019 a nabídne mnoho interaktivních prvků včetně možnosti vytvořit si vlastní mix vybrané písničky od Tata Bojs.


Napište komentář

Michal Tykva
O Michal Tykva 408 Článků
Narozen 1999 v Kolíně, nyní si užívám rozmanitého studia na FHS UK a především ještě rozmanitějšího světa muziky