Ulice Plzně rozezní Pilsen Busking Fest

Pilsen Busking Fest 2015 | Zdroj: Milan Svoboda

Pilsen Busking Fest je oslavou kreativity a kvalitního umění, na němž budou k vidění pouliční hudebníci, tanečníci či divadelníci z celého světa. Již třetí ročník festivalu se uskuteční ve dnech 28. září – 1. října a jeho hlavní těžiště se přesouvá na Náměstí republiky, které bude sloužit jako jedna velká kreativní zóna.  

Bohatý a pestrý program si však návštěvníci budou moci vychutnat i v ulicích Smetanova, Riegrova, Martinská a Americká. Ochuzené nezůstanou ani okolní parky, kde se budou naprosto náhodně vyskytovat umělci, kteří tak otestují funkčnost nové vyhlášky o pouličním umění skutečně naplno.

Mezi největší tahouny patří kytarový mág z Polska Mariusz Goli alias Vargall, jehož videa mají na serveru YouTube až deset milionů zhlédnutí nebo tanečníci a akrobati z Ghany Akwaaba Dance Group. Zajímavostí také je, že 60% produkce, kterou budou moci návštěvníci na festivalu vidět, bude plánovaná dle programu a zbylých 40% se představí spontánně.

Vstup na Pilsen Busking Fest je zdarma a podrobnější informace o něm naleznete zde.


Napište komentář

Patricie Hochmannová
O Patricie Hochmannová 142 Článků
Psaní hudebních článků na MonsterMusic je spolu s hrou na kytaru a navštěvováním koncertů mým největším koníčkem. Mezi mé nejoblíbenější tuzemské interprety patří Mandrage, Kurtizány z 25. Avenue, Wanastowi Vjecy, Devil's Autumn, Atari Terror, OVOCE, Imodium, Michal Hrůza, David Koller, Five O'clock Tea, ATMO music, Marpo, IronKap. Mezi zahraniční pak The Chainsmokers, Galantis, Krewella, Papa Roach, AFI, Three Days Grace, Bring Me The Horizon, Asking Alexandria, The Devil Wears Prada, Beartooth, Five Finger Death Punch, Sixx:A.M.