
Devatenáctý ročník hudebně-kulturního festivalu Hrady CZ se po Točníku, Kunětické hoře a Švihově přesouvá v pátek a sobotu 2. a 3. srpna do jihočeského Rožmberku nad Vltavou a dále bude vždy v pátek a sobotu putovat po moravských památkách Veveří, Hradci nad Moravicí a Bouzově, aby svou letošní tour uzavřel opět v Čechách 30. a 31. srpna na Bezdězu. Soutěž s námi o vstupenky!
V pátek se areál na okraji obce Rožmberk nad Vltavou otevře v půl čtvrté odpoledne a dále zahrají kapely Mig 21, Horkýže Slíže, Trautenberk nebo Jamaron. V půl osmé bude zahájen tradiční hradní karneval. Všechny přítomné masky vyhlásí moderátor přímo na pódiu a dostanou dárek. Speciální odměnu pak získají tři nejlepší na každém hradě, ty pak postoupí do velkého listopadového finále, kde hlavní cenou pro absolutního vítěze budou kromě jiných hodnotných cen volné vstupenky na další ročník festivalu.
Čtěte také: Herec Kiefer Sutherland míří do Prahy
V sobotu se areál otevře v deset dopoledne a fanoušky roztančí Jelen, Vypsaná fixa, UDG, Visací zámek a letos poprvé i Fast Food Orchestra. Hrady CZ dávají prostor i mladým talentům a novým hudebním objevům, v sobotu zde tak zahraje i indie-popová kapela Brixtn, zpěvák a producent Marcell, fiedlerski nebo šumperská sestava Byt číslo 4. Festival Hrady CZ i letos spolupracuje s Národním památkovým ústavem a svým návštěvníkům nabízí v ceně sobotního lístku na festival vstup zdarma na prohlídkové okruhy hradu Rožmberk nad Vltavou.
„Na festivalu Hrady CZ letos exkluzivně a naposledy hraje v původní sestavě s Davidem Kollerem skupina Lucie, o jejíž vystoupení jsme usilovali mnoho let. Lucie totiž ani na jiných hudebních festivalech za svou éru téměř nehrála. Osm vystoupení na letošních Hradech tak považujeme za obrovskou kulturní událost a je pro nás čest se na ní podílet,“ říká jeden z organizátorů festivalu Hrady CZ Viktor Souček. „Každý koncert je pro nás příležitostí potkat se s našimi fanoušky naživo a užít si jejich fantastickou podporu a energii,“ dodávají shodně členové kapely Lucie.
Chceš vyhrát 2 lístky na festival? Stačí dát like na naší facebookovou stránku a správně odpovědět na soutěžní otázku ve formuláři níže. Soutěž bude ukončena ve středu 31. července v 18 hodin a výherci budou poté kontaktováni.