VIDEO: Kapela The Drain nechce upozaďovat bubeníka. Věnovala mu videoklip

The Drain | Foto: Lera Lazareva

Alternativní rockeři The Drain mají na kontě nový singl Oh, David!, kterým lákají na album OLD BIG BAD, NEW BIG GOOD. To vyjde letos na podzim.

Videoklip Oh, David! je poctou jednak hudbě poslední dekády minulého tisíciletí a jednak bubeníkovi kapely, Davidovi. Text písně, námět i scénář hudebního videa má na svědomí frontman pražské čtveřice The Drain, zpěvák a kytarista Daniel Šubrt. Nápad vzešel z jeho nespokojenosti s obecnou praxí prezentace kapel.

Čtěte také: Rock for People 2022 přiveze Biffy Clyro, Green Day a Royal Blood

„Největším nešvarem koncertních fotografů a kameramanů je všudypřítomná stále trvající ignorace bubeníků. Přesněji lenost dostat se s objektivem za přední linii na pódiu. Tímhle singlem chceme našemu bubeníkovi Tačudovi nahradit léta strádání a dopřát mu zaslouženou dávku pozornosti,“ upřesňuje Šubrt a dodává: „Tématem songu je oslava Tačudova životního elánu a radikálního hédonismu. Námět vznikl spontánně během jedné ze zkoušek, kterou jsme věnovali spíše konzumaci alkoholu a dalších návykových látek, jako reakce na Davidovu nenasytnost.”

Čtvrtého studiové album OLD BIG BAD, NEW BIG GOOD plánuje skupina vydat 22. října 2021.


Napište komentář

Markéta Koloničná
O Markéta Koloničná 358 Článků
Miluji léto a festivalovou atmosféru! ☼ Live koncerty jsou události, jež mě naplňují energií a MonsterMusic mi dává příležitost se s vámi podělit o pojmy s dojmy.