-123min. se vší pečlivostí přináší po deseti letech nové album

-123min. | Foto: Zdeněk Bína

Jsou to již tři roky od okamžiku, kdy se česká kapela -123min. vrátila na scénu. Nyní konečně přišla chvíle i na novou řadovou desku, a to po dlouhé desetileté pauze. Poprvé bude nazpívaná kompletně v češtině.

Kapela -123min. prožívala své nejhvězdnější chvíle na přelomu tisíciletí. V roce 1999 se stala objevem roku v cenách Anděl a do své tvůrčí přestávky stihla vydat celých šest alb.

Čtěte také: Část podzimního turné Dana Bárty a Illustratosphere se pro nemoc přesouvá

Po deseti letech přišla chvíle na novou řadovou desku, jež nese prosté jméno LES. Opět je žánrově pestrá – posluchač v ní nalezne zajímavou směsku soulu, funku, alternativy, popu, rocku i ethno prvků. Tématicky pojednává o silném přátelství tří muzikantů, kteří kapelu tvoří. Svůj kus práce na albu odvedl taktéž francouzský trumpetista Erik Truffaz, jenž skladbu Les ve svém domácím studiu dotvořil do sedmiminutového hudebního díla.

Deska vyšla 20. září, křest se pak uskuteční 25. září v pražském Lucerna Music Baru. Velkým koncertním hostem bude big band Jazz Dock Orchestra a kmotrem komik Petr Čtvrtníček. Vstupenky jsou k dispozici v síti GoOut.


Napište komentář

Michal Tykva
O Michal Tykva 384 Článků
Narozen 1999 v Kolíně, nyní si užívám rozmanitého studia na FHS UK a především ještě rozmanitějšího světa muziky