Ptali se ho, jestli se mu daří. Teď Bena Cristovaa čekají davy v O2 areně

Ben Cristovao - Colours of Ostrava 2019 | Foto: Petr Gavel, MonsterMusic

Je to již 10 let, kdy se tehdy dvaadvacetiletý Ben Cristovao zúčastnil Česko Slovenské Superstar, probojoval se až do finále, a i přes častou kritiku ze strany porotců skončil na sedmém místě. Dnes je z něj jedna z nejvýraznějších osobností české hudební scény, vyprodává jeden koncert za druhým a v sobotu 21. září předvede svou show na pódiu pražské O2 areny před několika tisícovým publikem.

Účast v talentové soutěži Česko Slovenská Superstar mu doslova otevřela dveře do hudebního světa, jelikož jen o rok později vydal debutové album Definitely Different. Benova dobře rozjetá kariéra ho hned v začátcích dostala na pódium jako předskokana elektro hip hopového dua Far East Movement nebo svého času populárního amerického rappera Pitbulla.

Čtěte také: Ben Cristovao odehraje největší koncert svého života

„Raz, dva, tři, jedu BOMBY…“

I přes to, že se začal naplno věnovat hudbě, nezapomněl na svého tanečního ducha, což byl ve skutečnosti důvod podání přihlášky do Česko Slovenské Superstar. Spojil tedy tóny s tanečními kroky, vznikl jeden z jeho nejsledovanějších videoklipů – Bomby a jeho dosavadní klidnější kariéra dostala úplně jiný náboj. K tanečně zaměřeným videoklipům se později ještě několikrát vrátil, u songu Výhled nebo novějšího počinu Pro nás dva s @natalia.felinity. A tanec jako takový se stal nedílnou součástí jeho live shows.

„Ptali se mě, jestli mě to baví…“

Po vydání v pořadí již třetího studiového alba Made In Czechoslovakia, začal postupně spolupracovat s různými českými i slovenskými umělci z branže. Je možné mezi nimi najít jména jako Ego, Majk Spirit, talentovanou Annet Charitonovou nebo Sofiana Medjmedje – výherce projektu #jetovtobě, na kterém se za účelem objevit nové nadané osobnosti Ben a firma Vodafone společně podíleli. Mezi jeho další úspěšné životní momenty bezpochyby patří zlatá soška Českého slavíka roku 2016 v kategorii Nejstreamovanější česká skladba za song ASIO.

„Vše, na čem mi záleží…“

V roce 2018 nahrál s Márií Čírovou ústřední píseň Padám k tanečnímu filmu Backstage, ve kterém si zahrál i malou roli tanečního porotce. Ve stejném roce pak nostalgicky usedl na porotcovský trůn soutěže Česko Slovenské Superstar. Mezi jeho další úspěchy patří jednoznačně hity Sweet Chilli, Poslední, #PUREGIRL vzniklá ve spolupráci se značkou Garnier nebo song Aleiaio z nejnovějšího EP Kontakt. Vše pod ochrannými křídly produkčního týmu The Glowsticks.

Čtěte také: Ben Cristovao s Márií Čírovou nazpívali ústřední skladbu k filmu Backstage

Kromě hudební, taneční a příležitostné herecké kariéry se Ben také na vrcholové úrovni věnuje bojovému umění jiu-jitsu a v roce 2017 si z lisabonského mistrovství Evropy přivezl zlato. Jeho největším plusem, vedle neskutečného charisma a všestranného talentu, je bezpochyby světově znějící hudba, která nejen díky svým anglickým textům překračuje hranice celého Česka i Slovenska. Jeho dalším osobním vítězstvím je už jedině překonaná hranice 275 milionů zhlédnutí na YouTube.


Napište komentář