AKTUÁLNĚ: Festival Rock Am Ring byl evakuován kvůli teroristické hrozbě

Rock Am Ring | Foto: Thomas Frey

Jeden z nejpopulárnějších rockových festivalů v Evropě, Rock Am Ring pořádaný v německém Norimberku, byl na výzvu policie kvůli teroristické hrozbě přerušen.

Stalo se tak kvůli „konkrétním důkazům, na jejichž základě nemůže být vyloučeno teroristické ohrožení,“ uvedla německá policie. Němečtí strážci zákona vyzvali organizátory, aby nařídili návštěvníkům okamžité opuštění areálu a přerušili dnešní program. Jeho součástí mělo být i vystoupení Rammstein, kteří se před pár dny objevili i u nás.

Celá záležitost je aktuálně předmětem vyšetřování a prostor festivalu, který každý rok navštíví až 80 tisíc lidí, je momentálně uzavřen. Jak se policie k informacím o teroristické hrozbě dostala zatím není jasné, stejně tak bohužel není jasné, zda-li se program festivalu ještě obnoví. Mimo jiné měli zítra vystoupit i proslulí System of a Down.

Rock Am Ring patří už léta mezi vůbec nejnavštěvovanější evropské festivaly a těžko byste hledali interpreta, který na něm ještě nevystoupil. Snad se tedy celý incident brzy prošetří a festival bude pokračovat, i letos toho má v nabídce poměrně dost – vedle již zmíněných interpretů i In Flames, Alter Bridge či Airbourne.


Napište komentář

Jiří Růžek
O Jiří Růžek 297 Článků
Milovník rock'n'rollu, nadšenec do žurnalistiky a student mezinárodních teritoriálních studií na FSV UK. Mezi mé oblíbené interprety se řadí Motörhead, Slash, David Bowie, Jack White, Billy Talent a obrovská spousta dalších, sám pak hraji na bicí a elektrickou kytaru a ve zbytku volného času rád cestuji všude, kde to jde.