Teroristická hrozba i zásahy bleskem: Přitahuje Rock Am Ring pohromy?

Rock Am Ring
Rock Am Ring | Zdroj: bridgetogantry.com

Festival Rock Am Ring musel být včera večer přerušen. Policie ho evakuovala kvůli blíže neupřesněné teroristické hrozbě. Nebylo to však poprvé, co jeden z největších evropských rockových festivalů musel být pozastaven.

Z přerušení Rock Am Ring se pomalu stává tradice. Ač letošní incident, jenž nesl podobu teroristické hrozby, může znít nejhrozivěji, vlastně proběhl nejlépe, jak jen mohl. Na rozdíl od uplynulých let totiž nikdo nepřišel k újmě na zdraví.

Čtěte také: Festival Rock Am Ring byl evakuován kvůli teroristické hrozbě

Loňský ročník se stal terčem, a to doslova. První festivalový den, který měli završit hvězdní Red Hot Chili Peppers, musel být přerušen – tehdy kvůli obrovské bouřce, během které uděřil blesk mezi diváky. Nešťastná událost se naštěstí obešla bez úmrtí, přes 80 lidí ale muselo být ošetřeno zdravotníky a někteří si kvůli vážnějším poraněním museli udělat výlet do nemocnice.

Podobný osud potkal festival i v roce 2015. Před dvěma lety během noční bouřky zasáhl blesk rovnou dvakrát – jednou do backstage a podruhé i mezi publikum. Vše se ovšem odehrálo v nočních hodinách a i přes 33 zraněných to běh festivalu nijak výrazně neovlivnilo.

Zatím to vypadá, že Rock Am Ring poslední roky přitahuje samá neštěstí. I ta naštěstí vždy přebije hvězdami naplněný program, no my doufáme, že se smůla co nejdříve zlomí a příští ročník se obejde bez jakýchkoli komplikací.


Napište komentář

Jiří Růžek
O Jiří Růžek 297 Článků
Milovník rock'n'rollu, nadšenec do žurnalistiky a student mezinárodních teritoriálních studií na FSV UK. Mezi mé oblíbené interprety se řadí Motörhead, Slash, David Bowie, Jack White, Billy Talent a obrovská spousta dalších, sám pak hraji na bicí a elektrickou kytaru a ve zbytku volného času rád cestuji všude, kde to jde.