Australské folkové duo Hollow Coves se v listopadu vrátí do Prahy

Hollow Coves - Rock Café, 2019 | Foto: Adam Helma, MonsterMusic

Hollow Coves nejsou pro tuzemské publikum žádní nováčci a sami si hraní v České republice velmi oblíbili. Na podzim vyráží na svou první evropskou headline tour a 7. listopadu odehrají koncert také v pražském Futuru.

Australský projekt Ryana Hendersona a Matta Carinse nesoucí název Hollow Coves se řadí do indie folku. Vášní kluků je cestování a pozorování světa – to také promítají do své hudby a videoklipů. Dohromady se dali v roce 2013 a již od začátku je spojuje láska k akustickým melodiím.

Čtěte také: TIP REDAKCE: Co nás čeká v druhé polovině roku 2019?

Mezi jejich hudební vzory patří Angus & Julia Stone, Ben Howard nebo třeba The Paper Kites. Tvorba Hollow Coves je plná folkových tónů a vokálních harmonií. Jejich debutová nahrávka s názvem The Woods bodovala nejen u milionu posluchačů po celém světě, ale vyšplhala se i na první místo v žebříčku Hype MachineTHR Top TV Songs chart.

Hollow Coves v posluchačích vyvolávají pocit klidu, relaxace a jejich intimní vystoupení je jako pohlazení po duši. Přesvědčit se o tom můžete 7. listopadu ve smíchovském Futurum Music Baru.


Napište komentář

Tereza Šnajdrová
O Tereza Šnajdrová 111 Článků
Hudba a moje psí kamarádka jsou věci, kolem kterých se točí můj svět. V životě se snažím dělat jen věci, které mě baví a mezi to patří právě koncerty, festivaly a práce. Mezi moje nejoblíbenější umělce patří The Kooks, Enter Shikari, The Doors nebo třeba David Bowie.