Na Prahu zaútočilo UFO. Druhý den Metronome Festivalu ovládli Kraftwerk

Kraftwerk - Metronome Festival 2019 | Foto: Jan Urbánek, MonsterMusic

Metronome Festival, jehož čtvrtý ročník se odehrával v samotném centru Prahy, pokračoval v sobotu. Hlavními hvězdami druhého, a zároveň posledního, dne byli Kraftwerk se svou 3D show nebo skotští psychedelici Primal Scream.

Sobotní program doprovázený deštěm byl zahájen mladou belgickou bandou blackwave. Bohužel vzhledem k nepříznivým podmínkám hráli kluci pro opravdu malé publikum. Přesto dali do svého vystoupení maximum, a kdo je neznal, mohl být mile překvapen kombinací hip hopu a rapu s jazzovým doprovodem.

Fotoreport: Metronome Festival – Kraftwerk, Primal Scream, Anna Calvi, Jungle a další, 22. 6. 2019, Výstaviště Holešovice, Praha

Dalším vystupujícím byla britská neosoulová kapela Jungle a hned po jejím nástupu na pódium bylo jasné, že se bude jednat nejen o hudební zážitek, ale také estetický. Jungle byli skvěle sehraní, i přes neustávající déšť přitáhli velký dav lidí a vůbec se není čemu divit. Z jejich vystoupení prostupovalo do publika tolik energie, že od třetího songu Smile až po konec jejich koncertu tancovalo celé Výstaviště. Tahle britská parta se celý koncert usmívala, pracovala s publikem a jejich funky hudbu bude ještě dlouho těžké dostat z hlavy.

Čtěte také: První den Metronome Festivalu: Liam Gallagher bez emocí přišel, zazpíval a odešel

Speciální projekt, který postrádal koncept

Metronome Festival si pro své návštěvníky jako každý rok připravil i jeden speciální projekt, tentokrát dostal název Hlas svobody. Jednalo se o koncert českých zpěvaček zúčastnily se ho například Bára Poláková, Emma Smetana, Charlie One, Kaia Browns, Lenka Filipová, Monika Načeva, Tereza Černochová nebo Žofie Dařbujánová. Nápad to byl sice skvělý, avšak pro mnohé ne úplně vhodný na zařazení mezi jeden z hlavních časů celého festivalu. Navíc celé vystoupení postrádalo koncept, při kterém by zpěvačky alespoň odzpívaly duety, předvedly se ve společné písni či něco podobného. Každá z účinkujících pouze přišla, zazpívala připravenou píseň a zase odešla.

Když se setmělo, přišel čas na skotské psychedeliky Primal Scream. Svůj set odstartovali hitovkou Movin’ On Up, po které část publika odešla, jelikož hlas zpěváka Bobbyho Gillespiese velmi pokulhával. Komu tento nedostatek nevadil, ten si užil přes hodinu dlouhou nálož nefalšovaného elektronického rocku.

UFO nad Prahou

Zlatým hřebem večera bylo vystoupení německých průkopníků elektronické hudby, Kraftwerk. Čtveřice muzikantů si pro publikum připravila nejen hudební zážitek, ale také ten vizuální. Při vstupu na Metronome Festival obdržel každý návštěvník 3D brýle a kolem jedenácté hodiny večerní vše vypuklo. Kraftwerk nastoupili na stage před své pulty, od kterých se celé vystoupení nehnuli a za nimi začalo promítání speciální 3D show. Když se přibližné v půlce jejich setu objevila projekce České republiky, na kterou útočí UFO a nakonec přistává u Karlova mostu, fanoušci šíleli. Celé vystoupení Kraftwerků nemělo chybu a kdo u toho včera byl, jistě bude mít zážitek na celý život.


Napište komentář

Tereza Šnajdrová
O Tereza Šnajdrová 111 Článků
Hudba a moje psí kamarádka jsou věci, kolem kterých se točí můj svět. V životě se snažím dělat jen věci, které mě baví a mezi to patří právě koncerty, festivaly a práce. Mezi moje nejoblíbenější umělce patří The Kooks, Enter Shikari, The Doors nebo třeba David Bowie.