Australští Caligula’s Horse se blýsknou v pražském Rock Café

Caligula's Horse | Zdroj: facebook.com/caligulashorseband

Kapela Caligula’s Horse z australského Melbourne vznikla roku 2011 a vynikla svým progresivním přístupem, ve kterém si skvěle rozumí technická zručnost a emotivní hloubka. Na poslední desce Charcoal Grace se ještě ani zdaleka neusadil prach – kapela se s ním již zanedlouho pochlubí i v pražském Rock Café.

Caligula’s Horse se dali dohromady roku 2011, kdy spolu začali snít a tvořit zpěvák Jim Grey a kytarista Sam Vallen. Grey byl při studiích zapálený do starověkých dějin Evropy a nesmírně jej zaujal příběh Incitata, milovaného koně římského císaře Caliguly. Nadšení získal také pro perfekcionistické skládání a hraní hudby a stejně tak ostatní muzikanti, kteří ústřední dvojici doplnili. Od počátku jsou pro skupiny zásadní jak hudební nápaditost a technická stránka, tak důraz na emotivnost. Stejně tak jsou pro tvorbu kapely typické plynulé přechody mezi křehkou atmosférou a metalovou dynamikou.

Čtěte také: Cult of Fire vzdají na Brutalu 2024 jedinečnou poctu Bedřichu Smetanovi

Po prvních studiových počinech si kapela stihla na progresivní scéně zajistit dobré jméno – za své mluví již společná turné s dobře známými kapelami jako Opeth nebo Mastodon. Kapele se sice nevyhnuly personální proměny, muzikanti si ovšem z každé změny vzali snad jen to nejlepší. Posoudit to mohli také návštěvníci festivalu Brutal Assault 2023, kde Caligula’s Horse patřili k nejlákavějším jménům v progresivní frakci. Kapela se již 16. května 2024 pochlubí se svým setem v Rock Café na pražské Národní třídě. Vstupenky jsou v prodeji v sítích GoOutTicketmasterTicketportal.


Napište komentář

Michal Tykva
O Michal Tykva 384 Článků
Narozen 1999 v Kolíně, nyní si užívám rozmanitého studia na FHS UK a především ještě rozmanitějšího světa muziky