BADBADNOTGOOD v srpnu ozáří Prahu

BADBADNOTGOOD | Zdroj: facebook.com

Kanadské uskupení BADBADNOTGOOD staví své umění na pobuřování žánrů. Jejich nenásilné putování mezi styly stále nepřestává oslňovat fajnšmekry ze všech koutů světa. Na nové nahrávce se trio vrací ke svým instrumentálním kořenům a reflektuje svou i globální hudební historii. Čeští obdivovatelé si budou moci hudbu užít naživo již brzy!

Po prvních pět let svého působení se počet hlav ve skupině BADBADNOTGOOD střídal mezi třemi a čtyřmi, než se v roce 2015 usadil na aktuálním složení: Alexander Sowinki za bicími, Chester Hansen na base a Leland Whitty na kytaře. Kluci se potkali na jazzovém programu Humber College v Torontu a jejich spolupráce vykrystalizovala v odstup od tradičních jazzových standardů blíže k hip hopu a dalším aktuálním žánrům s kořeny v afroamerické hudbě.

Čtěte také: Hot Milk: V srdci jsme stále kapela z pracující třídy. Duši Manchesteru vkládáme do rockové muziky

Jejich loňská deska Talk Memory vzdává hold muzikantům a skladatelům, kteří jim byli v počátků největší inspirací. Velkým hybatelem alba byla i touha zachytit ve studiu energii a improvizaci v srdci jejich živých vystoupení, proto si celá deska velice pohrává s hudebním myšlením a písní jako živoucím organismem. Umění, které vzniklo, je bravurně kontrolovaným unikátem a stejnou hudební mistrnost může posluchač očekávat i na živo.

O tomto faktu se může takový český hudební fanoušek přesvědčit již 16. srpna 2022 v pražském Divadle Archa za podpory slovenského dua God & Eve. Vstupenky jsou stále k dispozici na stránkách pořadele Fource a na portálu GoOut.cz.


Napište komentář

Kateřina Fuková
O Kateřina Fuková 351 Článků
Mám spoustu kamarádů, co sní o životě na pódiu, ať už chtějí hrát svoje písničky, nebo číst svou poezii. Já bych však nic nevyměnila za to být na té druhé straně, pod pódiem, nebo se sluchátky v uších, všemi smysly nasávajíc tu božskou atmosféru a to, že se o ty pocity pak mohu i s někým podělit, je tou nejsladší třešničkou na dortu.