Průkopník amerického rapu 50 Cent vystoupí na podzim v Praze

50 Cent | Zdroj: Ticketmaster

Charismatický rodák z newyorského Queensu 50 Cent se na základě ohlasů fanoušků rozhodl přidat do svého našlapaného evropského turné zastávku v Praze.

Curtis James Jackson III, spíš známý pod jménem hip hopovým aliasem 50 Cent, není jenom legendárním rapperem a vyhledávaným producentem. Jackson září před i za kamerou a je především velice úspěšným podnikatelem. Proslavil se již díky své první desce Get Rich or Die Tryin´, které se prodalo více než 30 milionů po celém světě. Album z roku 2002, na které mu vypomohli tehdy již etablovaní kolegové Dr. Dre a Eminem, trhala rekordy a přepisovala hudební historii.

Čtěte také: Hot Milk: V srdci jsme stále kapela z pracující třídy. Duši Manchesteru vkládáme do rockové muziky

Ani po dvaceti letech se 50 Centa z nejvyšších příček hitparád nedaří vyštípat a další a další generace se oddávají klasickým hitům jako In Da Club, Disco Inferno, nebo Candy Shop.

Jeho životní příběh se však nezačal psát lehce. Jackson začal prodávat drogy v pouhých 12 letech během velké crackové epidemie osmdesátých letech. Ačkoliv se později snažil pověsit kariéru na hřebík a věnovat se muzice, utéct dřívějšímu životu se mu nedařilo. V roce 2000 vyprodukoval své první EP Power of the Dollar, ale dva dny před jeho vydáním byl postřelen. Jak už ale víme, vše se obrátilo k dobrému o dva roky později. Postupem času se 50 Cent stal leaderem east coastového uskupení G-Unit a se svými kolegy ovládl americkou scénu.

Vstupenky na koncert americké legendy, který proběhne 18. října 2022 v pražské O2 areně, zakoupíte v oficiálních prodejních sítích Ticketmaster a Ticketportal od 2. srpna 2022, 10:00.


Napište komentář

Kateřina Fuková
O Kateřina Fuková 351 Článků
Mám spoustu kamarádů, co sní o životě na pódiu, ať už chtějí hrát svoje písničky, nebo číst svou poezii. Já bych však nic nevyměnila za to být na té druhé straně, pod pódiem, nebo se sluchátky v uších, všemi smysly nasávajíc tu božskou atmosféru a to, že se o ty pocity pak mohu i s někým podělit, je tou nejsladší třešničkou na dortu.