Balada Never There od SUM 41 nese emotivní poselství

SUM 41 - ledárny Braník, 2019 | Foto: Adam Helma, MonsterMusic

SUM 41 vypustili do světa již třetí singl z chystaného alba Order in Decline. Novinka Never There je na rozdíl od předchozích emotivní balada s velmi osobním poselstvím věnovaném matkám samoživitelkám.

Kanadští punk-rockeři SUM 41 před pár dny vypustili do světa další singl z chystané desky Order In Decline s názvem Never There. Na rozdíl od předchozích skladeb se ale tentokrát jedná o emotivní pomalou baladu. Dle frontmana Derycka Whibleyho však právě tento singl stojí za pozornost, jelikož se dotýká důležitého tématu, které se osobně týká i jeho samotného.

Fotoreport: SUM 41, The Creepshow, Criminal Colection a Stifled, 18. 6. 2019, A-Park ledárny Braník, Praha

Whibley kvůli rozvodu rodičů v raném mládí nikdy nepoznal svého otce a byl vychováván pouze matkou, která na všechno byla sama. Právě tato životní zkušenost ho inspirovala k napsání této skladby, je tedy věnována všem matkám samoživitelkám a jejich dětem.

Možná je potřeba zmínit, že to není tak úplně poprvé, kdy se Deryck tímto tématem zabývá. Již dříve napsal píseň Dear Father, která se objevila na albu Underclass Hero (2007) a která je přímo věnovaná jeho neznámému otci. Vznáší v ní otázku, zda se o něj jeho otec vůbec někdy zajímal a zda mu je všechno skutečně jedno. Nyní se však Deryck na téma dívá z opačné perspektivy.

Čtěte také: SUM 41 nechali roztát ledárny Braník

„Nikdy jsem takovýhle song neměl v plánu napsat, ale prostě to ze mě nějak vytrysklo. Nejdřív jsem se tomu bránil, ale nakonec to nešlo zastavit. Bylo mi jasné, že píši o svém otci, kterého jsem nikdy nepoznal, což celý život bylo téma, o kterém nějak nepřemýšlím a nezabývám se jím. Nikdy mě to nijak netrápilo a když jsem se zamyslel nad tím, proč tomu tak bylo, tak jsem si uvědomil, že to vše bylo díky mé matce, která je skvělá a mám s ní opravdu pěkný vztah. Celý můj život byla vždy silná jako matka samoživitelka, že jsem nikdy neměl potřebu dělat si starosti o otce.“ popsal Whibley okolnosti vzniku nové písně.

Nové album Order In Decline vyjde 19. července 2019 a krom nejnovějšího singlu bude obsahovat i dříve vydané skladby Out For Blood a Death In The Family.


Napište komentář

David Fischböck
O David Fischböck 166 Článků
Bydlím v Českém Krumlově. Studuji anglický a německý jazyk na pedagogické fakultě v Českých Budějovicích. Miluju hudbu a hraju na kytaru. Moje nejoblíbenější kapely jsou: Green Day, Blink - 182, AFI, Placebo, MCR, Fall Out Boy...