Blink-182 v novém videu opět parodují sami sebe

Blink-182 | Zdroj: rollingstone.com

Blink-182 představují druhý videoklip z desky California, která vyšla před několika měsíci. V novém videu se kapela rozhodla znovu parodovat kultovní klip What’s My Age Again?, kde členové kapely nazí běhají po městě.

Že by někomu docházely nápady? Po několika měsících od vydání svého nového a úspěšného alba California se Blink-182 konečně rozhodli vydat další oficiální singl. Zdánlivě bez nějakého delšího rozmýšlení vybrali píseň She’s Out Of Her Mind a avizovali natočení nového videoklipu. Ten byl nyní zveřejněn na Spotify a posléze i na YouTube jako součást pořadu Flash Frame. U fanoušků však vyvolal velice protichůdné reakce.

Blink (nebo jejich label) totiž nechtěli vymýšlet nic nového, a proto se rozhodli recyklovat to, co už jednou fungovalo. Nový videoklip je proto pouhou parodií na legendární What’s My Age Again?, kde členové kapely běhali nazí po městě a způsobovali tím značný rozruch. Nyní se po městě místo kapely prohánějí 3 mladé ženy a celé město se navíc modernizovalo o chytré telefony, tablety atp. Do toho všeho je přimíchán jednoduchý záznam z koncertu kapely a celé video je hotové. Jak na něj, ale reagují fanoušci?

Zatímco jedna strana chválí “návrat ke kořenům” a především mladé fanynky se rozplývají nad Adamem Devinem, který převzal roli legendární sexy sestřičky z obalu alba Enema Of The State, mnozí jiní tvrdí, že kapela pouze vykrádá sama sebe. Nutno též připomenout, že tohle není poprvé, co Blink-182 parodovali své vlastní klipy. Ve videu k singlu Man Overboard kapela přetočila své nejslavnější klipy za použití liliputánů. Tenkrát se celá věc povedla a výsledek byl vtipný, ale opravdu tahle taktika může fungovat i podruhé? Další protiargument pak připomíná fakt, že přestože se kapela snaží psát novou kapitolu v čele s Mattem Skibou a nechat minulost minulostí, s novým klipem se opět vrací do dob, kdy na postu zpěváka a kytaristy figuroval Tom Delonge.

Blink-182 nyní točí videoklipy, kde se nazí po městě prohánějí členové kapely, liliputáni i mladé ženy. Líbí se Vám tenhle styl?


Napište komentář

David Fischböck
O David Fischböck 166 Článků
Bydlím v Českém Krumlově. Studuji anglický a německý jazyk na pedagogické fakultě v Českých Budějovicích. Miluju hudbu a hraju na kytaru. Moje nejoblíbenější kapely jsou: Green Day, Blink - 182, AFI, Placebo, MCR, Fall Out Boy...