TIP REDAKCE: Pilná včelka Bebe Rexha se skrývá za známými hity

Bebe Rexha | Foto: facebook.com

Bebe Rexhu můžete znát ze spousty hitů, ve kterých vystupovala s featuringem. Mezi ty nejznámější patří megahit Me, Myself & I, kde nazpívala refrén pro G-Eazyho, Hey Mama od Davida Guetty a také nový singl Martina Garrixe. Je však featuring to jediné, co nám tato zpěvačka kdy ukáže?

Bebe Rexha je americká zpěvačka, textařka a hudební producentka albánského původu. Její pravé jméno Bleta, znamená v překladu včela. Jak sama dokazuje, jméno nedostala jen tak náhodou a na hudebním poli se začala pilně angažovat už v roce 2010 se svojí skupinou Black Cards. O dva roky později však z kapely vystoupila a podepsala smlouvu s Warner Bros, čímž započala vlastní sólovou kariéru. Zároveň stále psala texty, mezi nimiž byl i hit Monster pro Eminema a Rihannu, nebo Like a Champion pro Selenu Gomez. Tím se jen prokázala skutečnost, že tato zpěvačka odjakživa nebyla jen jakési křoví, ale nadějná interpretka, která sama skládá a produkuje.

V březnu předminulého roku vydala své první EP a videoklipy k singlům I Can’t Stop Drinking About You a I’m Gonna Show You Crazy. Oba tyto klipy se dočkaly kladné odezvy, avšak stále tomu chyběl náboj, který by z písní vytvořil hity takové, aby prorazily i mimo danou základnu fanoušků.

Netrvalo však dlouho a Bebe se naskytla příležitost spolupracovat s rapperem G-Eazym. Spojení jejího snadno zapamatovatelného, poněkud exotického hlasu a charismatického, příjemného vystupování G-Eazyho vytvořilo z písně Me, Myself & I megahit, který má nyní na YouTube přes 225 mil. zhlédnutí.

Tato sláva jí přinesla mnoho dalších možností. V březnu roku 2016 vydala song No Broken Hearts, jenž byl na rozdíl od Me, Myself & I poněkud optimističtější a veselejší. Ke spolupráci přizvala Nicki Minaj, se kterou již měla tu čest při nahrávání písně Hey Mama od Davida Guetty. Navíc si ji v té době vybrala Ellie Goulding jako předskokanku ke svému světovému turné Delirium a nyní je nominována na ceny MTV EMA v kategoriích BEST PUSH a BEST NEW.

Před měsícem vydal také Martin Garrix nový videoklip In the Name of Love, na němž opět Bebe spolupracovala. Klip se těší velkému úspěchu a tak, jak už jsme u Garrixe zvyklí, nechybí chytlavost a schopnost zaujmout jak po stránce kvality hudby, tak i textu a videoklipu, který je příjemně dojemný.

Nutno poznamenat, že se Bebe z velké části podílí na tom, co zpívá, není to tedy jen o odzpívání jedné sloky ve featuringu. Ačkoli se může zdát tato zpěvačka jako další tuctová hvězdička, není tomu tak už jen pro touhu spolupráce jiných a mnohem větších hvězd, jenž Bebe podporují. Podobně jako u Sii, která svou kariéru začínala s Davidem Guettou, nazpívala mu hity Titanium, Wild Ones a She Wolf, je to i u Bebe Rexhi. Je dost možné, že od této zpěvačky můžeme čekat ještě mnoho zajímavých věcí, které provedou ‘průvan’ v populární hudbě!


Napište komentář

Petra Besedová
O Petra Besedová 30 Článků
Bydlím u Nového Jičína v Moravskoslezském kraji, je mi 18 let a právě studuji 4. ročník pedagogického oboru. V budoucnu bych se ale moc chtěla věnovat psaní, a to především v kulturní oblasti. K hudbě mám moc blízko. Zpívám ve sboru, akorát s tím hudebním nástrojem mi to nikdy nešlo. :D Můj vkus bych nazvala "náladovým", poslouchám vše, co mě zaujme od Beatles přes Rolling Stones, Nirvánu, až po třeba The Pretty Reckless, Skillet, Jelena, Slzu, Taylor Swift, Selenu Gomez... A mohla bych pokračovat dál. :) Kromě hudby mám moc ráda běh, pečení, čtení a také toulky po kavárnách. :)