Britská indie stálice Metronomy vydává šestou desku a oznámuje návrat do Čech

Metronomy | Zdroj: fource.cz

Oblíbená kapela je zpět s novou deskou Metronomy Forever odkazující více než kdy dřív na nástroj odklepávající rytmus a neúprosné plynutí času. Kdy nám své pocity představí naživo?

Britská formace Metronomy je na světě už celých dvacet let – v roce 1999 ji založil Joseph Mount a spolu s dalšími hudebníky vydal o sedm let později debutové album Pip Paine (Pay the £5000 You Owe). Skupina se postupně etablovala mezi tradiční formace současné nezávislé scény, velký boom však přišel až se třetí deskou The English Riviera, která bodovala v britské top čtyřicítce a dokonce byla nominována na domácí desku roku v anketě kritiků Mercury Prize. Nahrávka obsahovala dva nejúspěšnější singly The Bay a The Look – ty oba čítají přes 40 milionů zhlédnutí na YouTube.

Rozhovor: Pale Waves: Nebavilo by nás mít image jen kvůli fanouškům. Takhle bychom se oblékaly, i kdybychom nehrály v kapele

Před vydáním aktuální, v pořadí šesté, desky Metronomy Forever Mount spolupracoval po celé čtyři roky se švédskou zpěvačkou Robyn na jejím posledním albu Honey„Mezi našimi posledními dvěma deskami jsem strávil spoustu času prací na albu, které zpracovává traumatické zážitky. Když jsme album s Robyn dokončovali, věděl jsem, že její nahrávka bude impozantní. Na naši práci jsem hrdý a Robyn jsem řekl, že tohle zasáhne lidi přesně tak, jak jsme chtěli. Bylo to vyčerpávajících 48 měsíců mého života, které stálo to za to,“ otevřel se o zkušenosti Mount.

Tento zážitek přivedl Metronomy k úvahám o svém místě na hudební scéně a o času jako takovém. „Vidím úspěšné hudebníky, kteří, jak stárnou, se snaží za každou cenu zůstat důležití. Jsem v bodě, kdy cítím, že můj přístup k tomu, co dělám, je zdravý. Novou nahrávkou jsem chtěl vyjádřit, kde se právě nacházím a co podle mě přispívá k tvorbě dobré hudby,” vyjádřil se Mount.

Indie-popový držák v pražské Roxy 29. března 2020 představí novou desku Metronomy Forever. Vstupenky jsou již nyní k dostání za 790 Kč na webu Fource a u prodejců GoOut a Ticketmaster.


Napište komentář

Kateřina Fuková
O Kateřina Fuková 351 Článků
Mám spoustu kamarádů, co sní o životě na pódiu, ať už chtějí hrát svoje písničky, nebo číst svou poezii. Já bych však nic nevyměnila za to být na té druhé straně, pod pódiem, nebo se sluchátky v uších, všemi smysly nasávajíc tu božskou atmosféru a to, že se o ty pocity pak mohu i s někým podělit, je tou nejsladší třešničkou na dortu.