Britští Idles zahrají v pražském SaSaZu

Idles, Rock for People 2019 | Foto: Kateřina Postránecká, MonsterMusic

Bristolská kapela Idles patří k nejvýraznějším představitelům indie pojetí kombinace navztekaného post-punku a rocku. K nejnovějším úspěchům skupiny patří nominace na prestižní Grammy Award a energie jí rozhodně neubývá. Již v březnu 2024 o tom přesvědčí i návštěvníky holešovického klubu SaSaZu.

Britská skupina Idles je už od roku 2009 dobře známá syrovým a chladným způsobem hudebního projevu emocí. Žánrově se pětice muzikantů s ničím přímo nespojuje, pouze si bere ty či ony prvky z post-punku či hardcore punku. Skutečně důležitá je pro muzikanty hlavně upřímná a nezastavitelná energie, s kterou pomocí svých songů ventilují svoje strasti. Posluchači se o tom mohli přesvědčit již na čtyřech řadových deskách, které byly všechny skvěle přijaty. K úspěchům lze skupině přičíst také každoroční nominace na nejvýznamnější ocenění, naposledy letos na Grammy Award.

Čtěte také: Anglický zpěvák James Arthur přijede do Fora Karlín

Idles svůj surový drive a bezprostřední odhalení emocí ukáží úvodem příštího jara také českému publiku. Již 11. března 2024 se kapela pod záštitou Rock for People představí v holešovickém klubu SaSaZu. Předprodej proběhne v rámci RfP mobilní aplikace nebo sítě GoOut.


Napište komentář

Michal Tykva
O Michal Tykva 412 Článků
Narozen 1999 v Kolíně, nyní si užívám rozmanitého studia na FHS UK a především ještě rozmanitějšího světa muziky