Brněnské výstaviště v pátek obsadí desetitisíce lidí, vypukne Majáles a Utubering

Majáles 2013 | zdroj: facebook.com

Největší studentské oslavy na jižní Moravě vypuknou již tento pátek. Na brněnském výstavišti se chystá největší festival pro mladé – Brněnský Majáles. Ve stejnou dobu na výstavišti proběhne také Utubering, který je lákadlem hlavně pro teenagery a YouTube generaci.

Středobodem zájmu studentů se v pátek stane brněnské výstaviště. Už od dvanácti hodin začnou proudit první davy na Brněnský Majáles. „Letos bude ke vstupu do areálu sloužit pouze hlavní brána výstaviště. Jako každý rok mají návštěvnici předem koupené vstupenky, na místě je neprodáváme,“ uvedl David Peštál, který je jedním z organizátorů Majálesu.

Návštěvníci se mohou těšit na barevnou škálu českých i slovenských interpretů a vystoupí také vítězové studentských soutěží Nová krev a Starobrno Band Contest. Hlavními headlinery letošního Majálesu budou Horkýže Slíže, Kryštof a Kontrafakt, kteří budou jednotlivé stage v nočních hodinách uzavírat. Kompletní program naleznete na webu Majálesu.

„Vystoupení kapel budou v průběhu dne doplňovat jednotlivé soutěžní disciplíny kandidátů na Krále a Miss Majálesu. Brněnský Majáles se koná pod záštitou brněnského primátora Petra Vokřála. Ten mimo jiné na hlavním pódiu slavnostně předá v 19:50 hodin klíč od města letošnímu Králi Majálesu,“ konstatoval Peštál.

O afterparty v pavilonu P se postará brněnský oblíbenec DJ Schafff společně s DJ Dead Sailor, vstupné bude 50 Kč.

Program chystají i brněnské univerzity

V zóně VUT si návštěvníci vyzkouší simulátor formule nebo třeba i na oheň, který nepálí.

V rámci zóny Mendelovy univerzity se seznámí s netradičními výukovými prvky, jakými je například výroba piva, ukázky myslivosti a střípky z oborů vinařství.

Jak vypadá vesmírná nemocnice? A jaké to je být světovým politikem? Oboje mohou lidé na vlastní kůži vyzkoušet v zóně Masarykovy univerzity.

Svůj areál připravila i Univerzita obrany, kde si lidé zkusí zastřílet na pistolové laserové stanici.

Veterinární a farmaceutická univerzita Brno zase pod patronací spolku IVSA Brno předvede zajímavosti molekulární kuchyně a spoustu dalších perliček s veterinární a farmaceutickou tématikou.

Novinkou letos bude současné konání festivalu Utubering. Ten umožňuje mladým lidem setkání se svými nejoblíbenějšími blogery a youtubery. „Utubering má zastávku v Brně poprvé, minulý týden se odehrál druhý ročník v Praze. Festival patří k nejúspěšnějším akcím pro teenagery v Česku. Kostrou programu nebude pouze vystoupení blogerů a youtuberů, ale také zahrají populární kapely. Součástí je i vyhlášení Utubering Festival Awards,“ konstatoval Lukáš Dejl, jeden z pořadatelů Utuberingu.

Pro návštěvníky, kteří budou mít koupenou vstupenku na Majáles i Utubering, bude zajištěna možnost průchodu z jednoho festivalu na druhý. „Areál výstaviště je obrovský a nebude mít s kapacitou návštěvníků žádný problém, ten však může nastat u počtu parkovacích míst. Doporučujeme využít služeb MHD a nejezdit na akci autem. Brněnský dopravní podnik posílí veškeré spoje kolem výstaviště, a to v odpoledních i nočních hodinách,“ uvedl Peštál.


Napište komentář

Markéta Koloničná
O Markéta Koloničná 377 Článků
Miluji léto a festivalovou atmosféru! ☼ Live koncerty jsou události, jež mě naplňují energií a MonsterMusic mi dává příležitost se s vámi podělit o pojmy s dojmy.