Brutal Assault 2022 bude titánskou přehlídkou kvalitního metalu

Suffocation | Zdroj: facebook.com/suffocation

Festival Brutal Assault, který se zabydlel v bastionové pevnosti Josefov, si již čtvrtstoletí buduje skvělou pověst a jedinečné postavení mezi všemi akcemi tvrdé muziky, jež se v létě konají nejen v České republice, ale rovněž v evropském měřítku. Letos bude posluchačský zážitek ještě více ohromující než kdykoliv předtím – ostatně postará se o něj celých 151 kapel. Pět nejbrutálnějších dnů celého roku začne již 9. srpna 2022.

Z josefovské pevnosti nedaleko Jaroměře se celých pět dnů budou ozývat ty nejbrutálnější, nejkrvavější, nejničivější i nejsyrovější rytmy a melodie. S mistrovským umem je nadšenému publiku předá celých 151 interpretů. Ze seznamu účinkujících vskutku přechází zrak – zahraje totiž i velmi dlouhá řada těch vůbec nejúspěšnějších s věhlasem po celém světě. Těmi nejproslulejšími budou mimo jiné skupiny Cannibal Corpse, Mayhem, Katatonia, As I Lay Dying, At the Gates, Municipal Waste, Dark Funeral, Cradle of FilthVenomAs I Lay DyingSuffocationLeprous nebo Mercyful Fate, kteří vystoupí po třiadvaceti letech přestávky od vystupování.

Čtěte také: TIP REDAKCE: 5 nejsignifikantnějších songů od Cannibal Corpse

Skupin bude skutečně nejvíce v dějinách festivalu a půjde snad vždy o ty, jež s největší parádou zastupují svůj subžánr (a těch je ve světě metalu bezmála nespočet). Na vysoké úrovni bude taktéž bohatý doprovodný program, ať už půjde o tři výstavy, jazzovou kavárnu s živým pianistou, postapokalyptickou zónu nebo o soutěž v pojídání chilli. Žíznivci budou moci svůj krk zvlažit pivem Brut ALE, které bylo uvařené speciálně pro 25. ročník. Brutal Assault bude zkrátka posvícením extrémní a rozmanité metalové hudby. Festival proběhne mezi 9. a 13. srpnem 2022.


Napište komentář

Michal Tykva
O Michal Tykva 384 Článků
Narozen 1999 v Kolíně, nyní si užívám rozmanitého studia na FHS UK a především ještě rozmanitějšího světa muziky