Brutal Assault 2022 oznámil 12 nových kapel a lístky rychle mizí

Avatar | Zdroj: facebook.com/avatarmetal

Metalový festival Brutal Assault patří již dlouho mezi ty nejlepší akce svého druhu široko daleko. Pokaždé přináší úctyhodné množství kapel z různých koutů světa a především snad ze všech subžánrů pestrého světa tvrdé muziky. Na letošní ročník je již vyprodáno 75 % vstupenek (které se s příchodem května lehce zdražily), přibývají však oznámení interpreti. Dosud poslední update hovoří o celých dvanácti kapelách (a bohužel také o čtyřech, které ze soupisky zmizely).

Fanoušci metalové hudby a příznivci legendárního festivalu Brutal Assault se mohou nově těšit na dvanáct kapel, které spolu s desítkami jiných vystoupí mezi 9. a 13. srpnem 2022 v unikátní pevnosti Josefov. Půjde o dobře známé newyorské hardcoristy Sick of It All, kanadské progresivně thrash metalové Voivod, kteří přivezou svou poslední desku Synchro Anarchy, a také o kultovní thrash metalovou kapelu Vio-lence z amerického San Francisca. Ta bude na Brutalu hrát zcela poprvé, což se ovšem týká i řádky dalších skupin. Řeč je zde o D.R.I., tedy letos čtyřicetiletých průkopnících crossover thrashe, a dále o švédských “ztracených deathmetalových duších” Avatar, rovněž švédských djent-coristech Aviana nebo o japonských metalcoristech Sable Hills.

Čtěte také: Kanadští Voivod jsou na desce Synchro Anarchy stále stejně sví i svěží

Zajímavou a vzácnou zkušeností budou rovněž koncerty hned čtyř brutálních slamming death metalových kapel. Tento unikátní žánr zastoupí běloruští Extermination Dismemberment, holandští Korpse, američtí Pathology a také samotní Devourment, kteří pochází z Texasu a stáli u zrodu celého stylu. Na oddechnutí zahrají pro změnu refrénoví hardcore punkeři Evergreen Terrace. Horší zprávou je, že čtyři skupiny musely seznam účastníků opustit – týká se to kapel Bell WitchEvilDeadStatic-XTallah.


Napište komentář

Michal Tykva
O Michal Tykva 356 Článků
Narozen 1999 v Kolíně, nyní si užívám rozmanitého studia na FHS UK a především ještě rozmanitějšího světa muziky