Brutal Assault 2024 již láká na první kapely

Behemoth - Forum Karlín 2019 | Foto: Kateřina Postránecká, MonsterMusic

Ohromný (a ohromující) metalový festival Brutal Assault již chystá svůj 27. ročník – do dvou hodin vyprodal první vlnu předprodeje vstupenek a oznámil první lákavá jména. Už podle první várky je jisté, že výběr bude pro návštěvníky skutečně bohatý. Jako vždy dojde snad na všechny existující subžánry tvrdé muziky, které představí jak kapely s masivní celosvětovou popularitou, tak také ty, které se na výsluní na scéně teprve vší silou derou.

Na první pohled mezi prvními oznámenými jmény zaujmou především polští blackened death metaloví Behemoth, kteří už roky svým neúprosným a zvukově masivním pohanstvím okouzlují fanoušky po celém světě. Desky na vysoké úrovni vydávají poměrně pravidelně (naposledy šlo loni o Opvs Contra Natvram) a jejich koncerty dlouholetě platí za zcela pohlcující. Už teď mohou jásat také příznivci žánru metalcore, neboť se na 27. ročníku festivalu Brutal Assault objeví (zdaleka) přinejmenším britští Architects a také američtí Motionless in White, kteří se do Česka vrátí po jedenácti letech. Zahrají také skuteční klasici black metalu – nepůjde o nikoho jiného než o norské trio Emperor. Zážitkem bude jistě i vystoupení skupiny Left to Die, která vzdává hold naprosto zásadní kapele Death (projektu se účastní i dva původní hráči).

Čtěte také: Kultovní Belzebong okouzlili Modrou Vopici prvotřídním stoner metalem

Dalšími, kteří více než jen zaujmou, budou jistě belgičtí Brutus, kterým díky nápadité kombinaci post-rockových ploch a hardcorové údernosti rychlým tempem přibývají fanoušci. Pořádné horko bude na koncertě nizozemských Legion of the Damned, jež se pochlubí našvihanou kombinací thrash a death metalu, a snad ještě více na amerických Bodysnatcher – ti zase pro změnu v agresivním duchu kombinují deathcore a metalcore. Poslední dosud známou kapelou, která si mezi 7.10. srpnem 2024 zahraje na festivalu Brutal Assault, je italská psychedelicky sludgeová skupina Ufomammut. Další lákavá jména pořadatelé slíbili oznámit již zakrátko.


Napište komentář

Michal Tykva
O Michal Tykva 409 Článků
Narozen 1999 v Kolíně, nyní si užívám rozmanitého studia na FHS UK a především ještě rozmanitějšího světa muziky