Brutal Assault letos proběhne v kapesní verzi jako Josefstadt

Brutal Assault 2019 | Foto: Kateřina Postránecká, MonsterMusic

Festival Brutal Assault patří již dlouhé věky k nejoblíbenějším metalovým festivalům v Evropě. Tentokrát si budeme muset počkat do srpna roku 2022, letos se však odehraje komornější verze trvající tři dny. Ponese jméno Josefstadt podle původního označení pevnosti a kapely se při ní vystřídají na dvou pódiích.

Přestože bude akce Josefstadt oproti standartnímu Brutalu o mnoho věcí chudší, nebude to o rozmanitost zúčastněných kapel. Půjde především o polskou blackovou skupinu Mgła, která tvoří jedno album lepší než druhé a v josefovské pevnosti si nezahraje poprvé. Bezpochyby zaujmou i ulítlí francouzští experimentátoři Igorrr a také švédská black metalová kapela Marduk, která nedávno oslavila třicet let na scéně. Nudit rozhodně nebudou ani rovněž švédští Hypocrisy hrající melodický death metal nebo thrash metalová kapela Destruction pocházející z Německa.

Čtěte také: Gojira v zimě přinese progresivní peklo do Fora Karlín

Kapel tentokrát v josefovské pevnosti u Jaroměře zahraje v rámci Josefstadtu přes čtyřicet. Festival je otevřený řadě nových jmen, stylů a přístupů, a tak přijedou i rakouští black metalisté Harakiri for the Sky nebo progresivní deathcoristé Within DestructionMental CrueltyDistant. Nepřeslechnutelná bude i rumunská skupina Dordeduh, která inspiraci hledá v tribálním folku. Josefstadt se uskuteční mezi 12. a 14. srpnem a děti do 12 let včetně mají vstup zdarma.


Napište komentář

Michal Tykva
O Michal Tykva 363 Článků
Narozen 1999 v Kolíně, nyní si užívám rozmanitého studia na FHS UK a především ještě rozmanitějšího světa muziky