Bullet for My Valentine a Trivium ve Foru Karlín připomenou své stěžejní desky

Bullet For My Valentine - Aerodrome Festival 2018 | Foto: Michael Klemm, MonsterMusic

Dvě ikony žánru metalcore, kapely Bullet for My Valentine a Trivium, společně oslavují dvacetileté výročí svých desek The PoisonAscendency. Ty byly určující jak pro věhlas svých tvůrců, tak pro vývoj celého stylu. Během rozsáhlé tour potěší také české fanoušky, a sice v pražském Foru Karlín.

Čtyřčlenná velšská kapela Bullet for My Valentine hraje již od roku 1998, se svým studiovým debutem si ovšem počkala do roku 2005. Právě tehdy se muzikanti světu pochlubili oslavovaným albem The Poison. Tento počin skupinu vystřelil k mezinárodní slávě a podle mnohých byl inspirativní pro celý žánr metalcore. Některé z písní jsou součástí stálého repertoáru kapely, ať už jde o Tears Don’t Fall nebo Suffocating Under Words of Sorrow (What Can I Do). Masy svých fanoušků pak muzikanti jistě jedině potěší kompletním ohlédnutím za tímto zlomovým okamžikem.

Čtěte také: Metalcoroví Prospective a Traveller oslaví v Praze slet čarodějnic

Pro rovněž čtyřčlennou skupinu Trivium byl rok 2005 zlomový neméně. Tito Floriďané se toho roku totiž vytasili se svou druhou řadovou deskou s názvem Ascendancy. Díky ní nejen že získali mezinárodní pozornost, ale také si na ní utvrdili svou charakteristickou žánrovou kombinaci. Hudebníci totiž po svém pospojovali thrash metal s metalcore a také s progresivními prvky. Kapely Bullet for My ValentineTrivium společně oslaví dvacáté narozeniny svých zlomových desek také v České republice: stane se tak 22. února 2025 v pražském Foru Karlín. Předprodej vstupenek bude zahájen 26. dubna v rámci sítí TicketmasterTicketportal.


Napište komentář

Michal Tykva
O Michal Tykva 402 Článků
Narozen 1999 v Kolíně, nyní si užívám rozmanitého studia na FHS UK a především ještě rozmanitějšího světa muziky