Metalcoroví Prospective a Traveller oslaví v Praze slet čarodějnic

Prospective | Zdroj: facebook.com/prospectiveband

Podnik s příznačným názvem Klubovna na pražských Dejvicích čeká skutečný večírek moderní podoby žánru metalcore, ve kterém není nouze o tklivé melodie, zvukovou agresi ani o hutnou atmosféru. Tento styl přijedou představit hned dvě mladé zahraniční kapely: půjde o italské Prospective a o německé Traveller. Koncert si jistě jen málokdo nespojí s tradičním sletem čarodějnic, neboť se vystoupení uskuteční na samém konci dubna.

Kapela Prospective vznikla v italském městě Felsine roku 2013 a slušnou práci odvedla již na své debutové desce Beyond z roku 2016. Významným zlomem byla třetí studiovka All We Have, jelikož se tou dobou zahájila spolupráce s labelem Long Branch Records. Zlomová je také nejnovější deska Reasons to Live, a to už proto, že se v čele kapely ukázal nový zpěvák. Mimoto je ovšem na dílku zdůrazněna hudební techničnost stejně jako texty plné mezilidských krizí i hlubokomyslného sebepoznání. Nejnovější album je pro kapelu dosud také nejúspěšnější – na poslechových službách již nasbíralo více než dva miliony streamů.

Čtěte také: The Dillinger Escape Plan obdaří Brutal Assault 2024 jedinečnou show

Italské Prospective na turné střední Evropou doprovodí němečtí Traveller, kteří hrají od roku 2016. Jejich tvorba jistě nepostrádá dynamicky vystupňované refrény ani poctivé groovy breakdowny; kromě toho tito čtyři muzikanti neváhají vymalovat svůj zvuk atmosférickým pozadím, pro nějž bývá jejich styl nazývaný jako “ambient core”. Do třetice se toho večera představí čeští We the Gods. Tyto nápadité kapely představující moderní pojetí emotivního žánru metalcore přijedou zahrát do pražské Klubovny již 30. dubna 2024. Vstupenky jsou k dispozici ve službě GoOut.


Napište komentář

Michal Tykva
O Michal Tykva 405 Článků
Narozen 1999 v Kolíně, nyní si užívám rozmanitého studia na FHS UK a především ještě rozmanitějšího světa muziky