Pražská ARCHA+ pohostí The Cult na jejich čtyřicátiny

The Cult | Zdroj: facebook.com/cultofficial

Anglická kapela The Cult je na scéně již rozmanitých čtyřicet let, a tak se vydává na rozsáhlé turné s názvem The 8424. Skupina si vysloužila světové jméno nejen svou vynalézavou tvorbou, ale také živelným vystupováním na pódiu. Poctivého průřezu jedenácti řadovými deskami se v červenci dočká i české publikum, a sice v bývalém pražském divadle Archa, z něhož je nyní multifunkční kulturní prostor ARCHA+.

Historie pětičlenné anglické kapely se skromným názvem The Cult se píše již od roku 1984. Přes začátky na post-punk gotické vlně se z ní brzy stala hard rocková mašina na vyprodávání stadionů. Velkou zásluhu na tom má frontman Ian Astbury, který proslul jak citem pro melodie, tak nespoutaným řáděním na pódiu. Přes několik krátkých přestávek skupina přinesla již jedenáct řadových desek, z nichž poslední vyšla roku 2022 a dostala jméno Under the Midnight Sun.

Čtěte také: Line-up Rock for People 2024 má téměř finální podobu

Letos kapela The Cult slaví již čtyřicet let své existence, a tak nemůže jinak, než se vypravit na rozsáhlé The 8424 Tour. Českému publiku se pětice muzikantů představí již 23. července 2024 v multifunkčním kulturním prostoru ARCHA+ v Praze na místě bývalého divadla Archa. Vstupenky jsou v prodeji od 19. dubna v rámci služby GoOut. Koncert se pořádá pod záštitou Rock for People Concerts.


Napište komentář

Michal Tykva
O Michal Tykva 405 Článků
Narozen 1999 v Kolíně, nyní si užívám rozmanitého studia na FHS UK a především ještě rozmanitějšího světa muziky