The Dillinger Escape Plan obdaří Brutal Assault 2024 jedinečnou show

The Dillinger Escape Plan | Zdroj: facebook.com/dillingerescapeplan

Nejmohutnější metalový festival dobře známý jako Brutal Assault nově láká na metalcore legendy The Dillinger Escape Plan. Jejich koncert bude tím jedinečnější, že se tato skupina po šesti letech od svého rozpadu sjednotila na oslavu výročí svého debutového alba. Spolu s nimi je návštěvníkům známo i dalších 13 kapel; line-up 27. ročníku Brutalu je tedy již známý z celých 90%.

Majestátní metalový festival Brutal Assault pořádaný v historické pevnosti Josefov si pro své návštěvníky připravil skutečně neobvyklé překvapení. Lamači hranic žánru metalcore, tedy nikdo jiný než The Dillinger Escape Plan z amerického New Jersey, se totiž výjimečně vrací na pódia. Tato kapela se rozhodla pro ukončení své činnosti roku 2017 po šesti vydaných deskách, nyní ovšem slaví pětadvacáté výročí svého debutu Calculating Infinity. Tento počin je mnohými považován za průlomový v rámci svého dosahu i žánrového obohacování tradičního metalcore. Na unikátním koncertě nebude chybět ani někdejší zpěvák skupiny Dimitri Minakakis, jenž se na albu podílel nemalou měrou.

Čtěte také: Novozélandští Diocletian srovnají se zemí Prahu, Ostravu i Banskou Bystrici

Seznam letošních interpretů se nedávno nicméně rozrostl o další neméně zajímavá jména. Nechybí mezi nimi progresivní stoner metal v podání belgických My Diligence, retrospektivní (leč poctivě nařachaný) blackothrash od švédských Bewitched ani okultní black od italských Mortuary Drape. Polští Tottenmesse pak dopraví čisté zlo toho nejhrubšího kalibru a australští The Omnific zase promyšlený djent hraný třemi muzikanty. Američanka Emma Ruth Rundle překvapí a okouzlí svou směsí post-rocku, doom metalu a ambientu a američtí Imperial Triumphant všechny přibijí k zemi svým násilným jazz metalem. Za pozornost jistě bude stát melodické míchání metalových žánrů britských Sylosis a nebo trollí večírek ve společnosti Finntroll. Zpozornět by měli rovněž milovníci death metalu, jelikož se na festival již těší nizozemští Pestilence, francouzští Gorod, norští Diskord a také francouzští Kronos. Kromě bohatého výčtu žánrově různorodých kapel nabídne Brutal Assault nejen jedinečnou atmosféru pevnosti z 18. století, ale také slušnou nabídku doprovodných aktivit. 27. ročník festivalu se uskuteční mezi 7.10. srpnem 2024 a vstupenky jsou k dispozici na oficiálních stránkách.


Napište komentář

Michal Tykva
O Michal Tykva 402 Článků
Narozen 1999 v Kolíně, nyní si užívám rozmanitého studia na FHS UK a především ještě rozmanitějšího světa muziky