Norská Wardruna Foru Karlín představí ryzí severskou harmonii

Wardruna | Zdroj: facebook.com/wardruna

Hudební skupina Wardruna svoji tvorbu odkázala tomu nejryzejšímu folkloru svého domovského Norska. O její přesvědčivosti svědčí už ta skutečnost, že stojí za soundtrackem populárního seriálu Vikingové. Hutnou dávku té nejčistší severské atmosféry okusí již v listopadu pražské Forum Karlín.

Norská formace Wardruna je především dílem zpěváka a multiinstrumentalisty Einara „Kvitrafna“ Selvika. Ten je také ohromným nadšencem do starobylé kultury svých vikinských předků: nejen že ovládá slušnou sbírku jedinečných lidových nástrojů, ale také mysteriózní a tajemný protonorský jazyk. Spolu se zbytkem seskupení pak posluchače lusknutím prstu přenáší do ráje severské harmonie a sjednocení s panenskou přírodou.

Čtěte také: Folklorní pohané Heilung na Bojišti představí svůj svět

Kapela Wardruna začíná nový cyklus své tvorby, který uvedla singlem Hertan. Po loňském koncertu v majestátním aténském Odeonu Heroda Atika slibuje neméně okouzlující prožitky také Velké Británii, Severní i Latinské Americe, Austrálii a také pevninské Evropě. Chybět nebude ani česká zastávka, při které se ústředním dějištěm stane pražské Forum Karlín. Stane se tak 21. listopadu 2024; vstupenky jsou k dispozici ve službách TicketmasterTicketportal.


Napište komentář

Michal Tykva
O Michal Tykva 405 Článků
Narozen 1999 v Kolíně, nyní si užívám rozmanitého studia na FHS UK a především ještě rozmanitějšího světa muziky