Novozélandští Diocletian srovnají se zemí Prahu, Ostravu i Banskou Bystrici

Diocletian | Zdroj: MarastMusic

Blackened death metalová kapela Diocletian se vloni blýskla v Praze na čtvrtém ročníku festivalu Prague Death Mass. Jelikož muzikanti pochází z Nového Zélandu, tedy doslova z druhého konce světa, je každá jejich výprava do Evropy velikou vzácností. Již zanedlouho se ovšem toto ztělesnění vražedné brutality v České republice ukáže znovu a k tomu nezapomene ani na Slovensko.

Čtveřice novozélandských řezníků z kapely Diocletian si svůj název nevybrala náhodou: Diocletianus byl totiž posledním římským císařem, který podnikal masivní mučení a vyvražďování křesťanů. Jejich styl namíchaný z death a black metalu pak skutečně zní jako nelítostné řádění legionářů na bitevním poli. Jejich desky jako War of All Against All nebo Gesundrian jsou dnes již považovány za klasiku v oblasti extrémního válečného metalu. Muzikanti na léto chystají vydání své páté řadové desky s názvem Inexorable Nexus, která je nadmíru očekávaná tím spíše, že jsou první songy sotva kdy slyšenou esencí anihilace a smrště válečného běsnění.

Čtěte také: Job for a Cowboy přinesli po desetileté pauze své nejvyzrálejší album

Během části evropského turné nedají Diocletian ránu bez českých Altars Ablaze. Ti jsou složení z pěti zkušených muzikantů, kteří svou novou kapelu více než pozoruhodně představili na debutovém albu Life Desecration. Ve světě agresivního blackened death metalu rázem vyskočili vysoko do nadprůměru a rozhodně snesou srovnání i se zavedenými zahraničními jmény. Hudebně ničivé a hráčsky obdivuhodné kapely DiocletianAltars Ablaze společně vystoupí již 7. května v pražském klubu Underdogs’12. květnaKlubu 77 ve slovenské Banské Bystrici a nakonec 13. května v ostravském Barrák music clubu. Vstupenky jsou k dispozici na stránkách agentury Obscure Promotion.


Napište komentář

Michal Tykva
O Michal Tykva 402 Článků
Narozen 1999 v Kolíně, nyní si užívám rozmanitého studia na FHS UK a především ještě rozmanitějšího světa muziky