Indie muzikant Fink v Praze představí nové album

Fink | Zdroj: Fource.cz

Anglický zpěvák, kytarista, písničkář a producent s krátkým uměleckým jménem Fink o sobě opět dává vědět. Již zanedlouho vyjde jeho nová studiová deska, kterou dal během třiceti dnů dohromady se svými dlouholetými spoluhráči. České publikum se na živou ukázku jeho rozmanité tvorby může těšit již na letošní říjen, kdy muzikant zahraje v pražském Paláci Akropolis.

Cornwallský hudebník Fink má za sebou rozmanitou hudební minulost, neboť v 90. letech působil jako úspěšný DJ a producent a účastnil se rozkvětu bristolské scény. Po přelomu tisíciletí pomáhal fenomenální Amy Winehouse s prvními demonahrávkami a následně se s kytarou v ruce pustil do vlastní tvorby. Již s první deskou Biscuits for Breakfast okouzlil početné posluchače a další dílka následovala bezmála jako na běžícím páse. Postupem času svůj folkový a indie rockový výraz obohatil zejména o prvky blues a také trip hopu. Nejnovější album ponese jméno Beauty in Your Wake a zajímavé je na něm přinejmenším to, že vzniklo v ústraní anglické vesnice za pouhých třicet dnů.

Čtěte také: Kanadská písničkářka Ruby Waters zazpívá v Café V lese

Nový počin bude zejména introspektivní ventilací vnitřní filosofie hlavního protagonisty, mimo to lze ovšem očekávat vydatný hudební zážitek už proto, že se Fink i jeho spoluhráči během posledních desek žánrově posunuli od folkového a indie rockového základu. Na světě již je první ukázka, kterou je píseň What Would You Call Yourself. Album vyjde 5. července a jeho živou podobu bude moct posoudit i české publikum. Stane se tak 14. října 2024Paláci Akropolis na pražském Žižkově. Jako host se ukáže novozélandský multiinstrumentalista Finnegan Tui. Vstupenky jsou k mání u prodejců GoOutTicketmaster a stejně tak na stránkách společnosti Fource.


Napište komentář

Michal Tykva
O Michal Tykva 384 Článků
Narozen 1999 v Kolíně, nyní si užívám rozmanitého studia na FHS UK a především ještě rozmanitějšího světa muziky