Twenty One Pilots brzy vyrazí na tour s novou deskou

Twenty One Pilots, Colours of Ostrava 2022 | Foto: Ivet Křenková, MonsterMusic

Americká dvoučlenná kapela Twenty One Pilots si již více než dekádu užívá status přední světové megahvězdy. Muzikanti nelení ani roku 2024, kdy světu nabídnou nejen novou desku, ale také rozsáhlou tour po celých třech kontinentech. Stranou nezůstane ani české publikum, které se již může těšit do pražské O2 Areny.

Dva Američané tvořící a hrající pod vlajkou Twenty One Pilots budují svou hudební kariéru již od roku 2009, kdy se rovnou pochlubili s debutovým eponymním albem. To se zprvu příliš nerozšířilo za hranice domovského státu Ohio. Skutečný úspěch se ovšem na kapelu usmál již krátce poté, přestože ji to stálo odchod dvou původních členů. Zato se však k zakládajícímu multiinstrumentalistovi Tyleru Josephovi přidal bubeník Josh Dun, jenž je od té doby neodmyslitelnou součástí tvůrčího tandemu.

Čtěte také: Line-up Rock for People 2024 má téměř finální podobu

Přestože se songy skupiny uchytily hlavně u mainstreamového obecenstva, nevypovídá to nic o jejich žánrové vynalézavosti. Svůj vlastní výraz si kapela vyprofilovala na bázi alternativního rocku, hip-hopu, elektroniky a emotivního popu. Muzikanti svůj charakter letos posunuli dokonce do punk-rocku, jak lze slyšet z nového singlu Next Semester. Podobně by měla znít celá (již sedmá) řadová deska, která dostane název Clancy a které světlo světa spatří již 17. května. Krátce nato započne jejich rozsáhlá tour po Severní Americe, Austrálii a Evropě. Opomenuta nezůstane ani pražská O2 Arena, kde se toto hvězdné duo se vší parádou ukáže 12. dubna 2025. Vstupenky budou již zakrátko k dispozici v sítích TicketportalGoOut a také na stránkách agentury Live Nation.


Napište komentář

Michal Tykva
O Michal Tykva 387 Článků
Narozen 1999 v Kolíně, nyní si užívám rozmanitého studia na FHS UK a především ještě rozmanitějšího světa muziky