Přes Česko a Slovensko se přežene Black Death Over Europe Tour

Pestilence | Zdroj: facebook.com/Pestilenceofficial

Na tour s hrozivým názvem Black Death Over Europe se spojily hned tři death metalové kapely, které v tom nejbrutálnějším duchu reprezentují země Beneluxu. Jde o skutečnou legendu Pestilence, kterou doplní mladší kolegové z kapel Carnation a Bodyfarm. V České republice zahrají v Jaroměři a v Ostravě, Slovensko se může těšit na koncert v Košicích.

Čtyřčlenní Pestilence jsou skutečnou legendou přinejmenším pro Nizozemsko, odkud kapela pochází. Její historie se píše již od roku 1986, kdy se muzikanti plní energie dali cestou řachavého thrash metalu. Již od debutové řadové desky Mallevs Maleficarvm je pro ně ovšem zásadní techničtější (a brutálnější) death metal. Dodnes ceněné jsou i následující desky, skupina si ovšem prošla hned dvojím rozpadem. Nyní je jediným původním členem kytarista Patrick Mameli, pro něhož je ovšem tvorba obnovené kapely snad ještě důležitější než kdy dřív. Tento muzikant vnáší do výrazu skupiny invenční progresivní přístup a spolu se svými kolegy láká hned na dvě nové desky: jedna ponese název Levels of Perception a druhá Portals. Jejich hudba je skutečně přiléhavá ke klasickým tématům, které muzikanti svojí tvorbou poněkud cynicky ventilují, ať už jde o smrt, utrpení, horor nebo odpor k náboženství.

Čtěte také: Folklorní pohané Heilung na Bojišti představí svůj svět

Transevropské cesty se zúčastní také belgická kapela Carnation, která hraje od roku 2013 a kterou lze rovněž považovat za přinejmenším zajímavou ukázku death metalu. Tato pětičlenná skupina nedá dopustit na žánrové kořeny, ozvláštňuje je však moderní svěžestí. Muzikanti ke svému desátému výročí loni přinesli desku Cursed Mortality, která je sice stále nestydatě brutální, ale kde se našlo místo i pro trochu atmosféry, zvukových i hráčských experimentů a také pro notnou dávku zdánlivého chaosu. Do třetice nebude na Black Death Over Europe Tour chybět holandská kapela Bodyfarm. Ta se dala do kupy roku 2009 a bezmála ihned zaujala nejen svou muzikantskou zručností, ale zejména prohnilou surovostí. Skupina se naneštěstí roku 2019 musela navždy rozloučit s kytaristou a zpěvákem Thomasem Woutersem, existence kapely tím však neskončila. Vloni se hudebníci pochlubili albem Ultimate Abomination, letos zase EP deskou Malicious Ecstasy. Oproti zbylým dvěma kapelám jsou význační svým přesahem do natlačeného a temného black metalu.

Tyto tři kapely se v rámci Black Death Over Europe Tour představí 7. dubnaJaroměřiNároďáku, o den později v OstravěBarrák music clubu a ještě o den později (tedy 9. dubna) v KošicíchColloseum Clubu. Vstupenky jsou k mání v sítích GoOutTicketmaster a stejně tak na stránkách agentury Obscure Promotion, která k nám tuto přehlídku beneluxského death metalu přinesla.


Napište komentář

Michal Tykva
O Michal Tykva 384 Článků
Narozen 1999 v Kolíně, nyní si užívám rozmanitého studia na FHS UK a především ještě rozmanitějšího světa muziky