Zpěvačka Aurora se do Prahy vrátí se svou nejosobnější deskou

Aurora, Forum Karlín 2019 | Foto: Šárka Bejdová, MonsterMusic

Zbožňovaná norská zpěvačka Aurora má letos v plánu nejen novou deskou, ale také další tour po evropských arénách. Chystané dílko ponese název What Happened to the Heart? a umělkyně v něm vyjadřuje své trápení s odcizením lidstva a planety. V rámci koncertních cest nebude chybět ani pražská Sportovní hala Fortuna.

Sedmadvacetiletá zpěvačka Aurora z norského Stavangeru (či spíše většího Bergenu) je v rámci své tvorby doslovným a skutečným ztělesněním polární záře. Zatím vydala tři řadové desky s tím, že všechny byly promyšlené, osobité a nadšeně přijaté. Již v červnu pak světu ukáže pokračovatele s názvem What Happened to the Heart? a půjde o jednu z vůbec nejosobnějších výpovědí. Stejně tak se ovšem dílko bude týkat celé západní kapitalistické společnosti, která již dávno ztrácí přirozenou vazbu s přírodou a která se mnohem více stará o moc a bohatství. Tato skutečnost trápí mnohé z nás a norská umělkyně není výjimkou.

Čtěte také: TIP REDAKCE: Aurora v deseti číslech

Styl éterické zpěvačky Aurory bývá popisován jako art pop, electric pop nebo nordic folk, to všechno jsou ovšem jen chabé pokusy vystihnout nepopsatelnou osobitost této umělkyně. České publikum se o tom bude moct na vlastní oči a uši přesvědčit již 21. září 2024 v pražské Sportovní hale Fortuna. Půjde o dosud největší český koncert Aurory, což bude jistě velkou událostí pro davy fanoušků stejně jako pro samotnou zpěvačku. Vstupenky jsou k dispozici ve službách GoOutTicketmasterTicketportal stejně jako na stránkách agentury Fource.


Napište komentář

Michal Tykva
O Michal Tykva 384 Článků
Narozen 1999 v Kolíně, nyní si užívám rozmanitého studia na FHS UK a především ještě rozmanitějšího světa muziky