ČAUKi MŇAUKi – loučí se Nightwork novou deskou a megakoncertem

Nightwork | Zdroj: facebook.com

Tisková konference s následným křtem nového alba s názvem Čauki Mňauki skupiny Nightwork proběhla ve čtvrtek 17. října v pražském Bontonlandu a blízkém okolí. Celou akci moderoval Alexander Hemala. Kapela dorazila v celém svém šestičlenném složení. Nechyběl ani manažer kapely Filip Šmíd, zástupce společnosti Live Nation Jiří Franc nebo show režisér Jan Kňourek.

S rostoucím úspěchem a popularitou skupiny přišel další odvážný krok, a to uspořádat koncert v obrovské O2 Aréně. V tuto chvíli vládne na všech stranách optimismus, neboť již dnes je prodáno přes 8 000 vstupenek. „Prodej předčil naše očekávání, a to bez reklamní podpory,“ komentoval současný stav Franc. Příprava scény je taktéž velkého rozsahu, můžeme se těšit na obří dekorace, velkou LED obrazovku nebo listopadové sněžení.

Fotogalerii z celé akce najdete zde

Kluci nebudou hrát sami, na pódiu bude účinkovat celkem čtrnáct lidí, včetně několika tanečníků. Na programu jsou osvědčené kousky i písně z nového alba. Koncert se musí pečlivě připravit: „Ty písničky jsme nikdy nikde nehráli, naučíme se je pro to, abychom je jednou zahráli v O2 Aréně, to nabízí nevšední zážitek, protože abychom písničku uměli zahrát, znamená tak půl roku s ní vystupovat, proto kromě fantastické show se lidi i zasmějou,“ předznamenává Vojta Dyk. Toho večera zazní ještě jeden interpret. Jako předskokan se představí Adam Mišík, šestnáctiletý herec, tanečník a hudebník, syn známého Vladimíra Mišíka.

Celý koncert má však pro fanoušky i smutnou stránku. Kapela si tímto splnila svůj dosavadní cíl a po něm přijde pauza. Zda půjde o definitivní konec nebo jen dočasný odpočinek kluci ještě neví. „Je to závěrečná etapa našeho působení, už jsme si tady všechno vyzkoušeli a rozhodli se v nejlepším odejít. Uvidíme, co bude dál, určitě se ale nevrátíme do klubů a na festivaly,“ nastínil František Soukup. Individuálně však zůstávají všichni hudebně aktivní i nadále.

Svou třetí řadovou desku se kluci rozhodli pokřtít jak jinak než netradičně. „Díky tomu, že nám cédéčko nikdo nechtěl pokřtít, nikdo nás nemá rád, rozhodli jsme se, že ho pokřtí někdo z davu, z lidu na Václavském náměstí,“ zahájil křest Vojta Dyk. A tak jsme se vydali na ulici, kde si kluci vyhlídli a s tímto zvláštním přáním oslovili překvapenou zahraniční turistku. Ta jim před nechápavými zraky svých přátel a dalších kolemjdoucích u stánku s rychlým občerstvením slavnostně desku pokřtila.

Nové CD obsahuje třináct písní v celkové délce 47 minut. Najdeme tady již dobře známý filmový Čekám na signál, fotbalovou Brazílii, Sexy cool drivera a také singl pod názvem 4-3-2-1 Tancuj (Panáčky). Bláznivý klip k tomuto kousku, který generuje úplně nové fanoušky, nejsou to děvčata, ale oplzlí diskofilové, za což jsme rádi vypustili kluci už na jaře.


Napište komentář

Barbora Hájková
O Barbora Hájková 118 Článků
Pocházím ze Slezska a miluju hudbu! Mám absolvovanou ZUŠ v oboru klavír, ovšem neumím než interpretovat cizí tvorbu, a to ještě s notami před nosem. O to víc obdivuji opravdové muzikanty a tento server mi umožňuje bližší pohled do jejich světa, o který se chci podělit. Do Prahy jsem se vydala studovat práva a objevila tanec, který se mi stal dalším velkým koníčkem a dále rozšiřuje mé hudební obzory.