Jaksi Taksi vědí svý a jdou volit

Jaksi Taksi | Zdroj: jaksitaksi.cz

Ve svém novém videoklipu Víme svý se kapela rozhodla pohnout s českým národem a vyzývá občany, aby vyrazili k volbám do poslanecké sněmovny. Přidali se tak k dalším z mnoha umělců, kteří prostřednictvím své muziky prezentují svůj názor na současnou politiku.

Víme svý je tak trochu textově i hudebně připomínkou starých punkových začátků kapely. Údernými slovy a tvrdší muzikou dávají důraz na důležitost účasti na volbách (což podtrhují úvodním slovem před začátkem klipu) a zároveň si v songu stíhají utahovat z volebních hesel a slibů politických stran.

„Pokud chceme opravdu měnit věci k lepšímu, musíme se zvednout a buď sami na zlepšení pracovat anebo alespoň jít k volbám a zvolit někoho, u koho je šance, že udělá alespoň malý krůček ke zlepšení,“ říká Radek a dodává: „Proto chceme vyburcovat co největší počet lidí, aby přišli zvolit své zástupce a nemuseli jsme se opět dívat na práci amatérů, kteří nehospodárně nakládají, či přímo kradou naše peníze. Nemluvě už vůbec o hodnotách, které jsou vysoce nad těmi ekonomickými a na které se v politice jaksi zapomíná.”

Album Signál je plné chytlavé muziky a trefných myšlenek. Jedná se o jakýsi vnitřní souboj mezi rozumem a citem, kdy má člověk na výběr a rozhoduje se, kudy povedou dál jeho kroky. Singl Víme svý určitě do tohoto alba svou myšlenkou zapadá.

Kapela vznikla již v roce 1992 s tehdejším bubeníkem Alešem. Hráli spíše punk rock, ale později přešli k pop punku. V začátcích se v kapele vystřídalo několik různých členů. Jediný, kdo zůstal ze základní sestavy je frontman kapely Radek. Jaksi Taksi stihli vydat jedenáct alb a na YouTube si jejich videoklip Jednou přehrálo už 1 500 000 diváků.


Napište komentář

Lidmila Maršálková
O Lidmila Maršálková 126 Článků
Copywriter, snílek, poznávač, vychutnávač, music lover, fotograf, vinař. Poznáš mě podle nepovedeně vytetovaný vločky na předloktí anebo věčně omotanýho foťáku kolem krku.