Chester Bennington v březnu znovu vystoupí se Stone Temple Pilots

Stone Temple Pilots s Chestrem Benningtonem

Na jeden večer se opět setkají členové kapely Stone Temple Pilots se svým bývalým zpěvákem Chesterem Benningtonem v městečku Rolling Hills Estate poblíž Long Beach.

Bennington byl po dva roky, vedle své hlavní kapely Linkin Park, také zpěvákem Stone Temple Pilots. Připojil se poté, co kapelu v roce 2013 opustil Scott Weiland. V létě 2015 se Bennington rozhodl odejít a věnovat se naplno Linkin Park a své rodině. Na podzim ale ještě společně se Stone Temple Pilots odehrál několik zbývajících koncertů. Bennington s nimi naposledy vystoupil 25. října 2015 na Aftershock festivalu v Kalifornii. Nyní se Stone Temple Pilots a Bennington opět sejdou na jednom pódiu 26. března 2016 u příležitosti benefiční akce From Bach to Rock.

Pořadatelé lákají na spojení rockových hvězd a klasických muzikantů v rámci jednoho koncertu a slibují průřez hudbou od 17. století až po moderní hity současnosti. Následovat bude hvězdná after-party s červeným kobercem. Lístky na jedinečný koncert jsou k dispozici od 23. února a zároveň opravňují ke vstupu na after-party. Výtěžek z představení poputuje do fondu vzdělání pro veřejné školy Palos Verdes Peninsula v Kalifornii, především na výuku hudby, tělesné výchovy, vědy a matematiky, dále na školní knihovny či školní poradce.

Zveřejněnými vystupujícími jsou:

* STONE TEMPLE PILOTS (se speciálním hostem Chesterem Benningtonem z LINKIN PARK)

* Gary Wright (multi-platinový umělec a skladatel of “Dream Weaver” and “Love Is Alive”)

* Yutong (Pacific Symphony, LA Phil, Hollywood Bowl Orchestra)

* Chas West (BONHAM, FOREIGNER)

* Marten Andersson (LIZZY BORDEN, George Lynch)

* Monte Pittman (Madonna)

* Stan Sharp (Long Beach Symphony, Hollywood Bowl Orchestra)

* Jane Lee (uznávaná pianistka)

Stone Temple Pilots aktuálně hledají nového hlavního vokalistu a začátkem února 2016 vypsali konkurz pro veřejnost. Přihlásit se může každý na oficiálním webu kapely. Uchazeč musí poslat svůj životopis, fotografii a videonahrávku, kde se představí a zazpívá cover verzi některé jejich písně. Kapela říká, že Scott Weiland, který náhle zemřel v prosinci 2015, se sice nedá nahradit, avšak chtějí jít dále pod svým dosavadním názvem a věnovat se nové tvorbě.


Napište komentář

O Monika Růžičková 9 Článků
Pardubice/Los Angeles specialistka na Linkin Park