Čínský národní cirkus bude počtvrté v České republice

Čínský národní cirkus | zdroj: tiskovecentrum.ticket-art.cz

Čínský národní cirkus se vrací do České republiky a již v prosinci tohoto roku u nás počtvrté vystoupí – a to hned několikrát. Tuto akrobatickou show můžete navštívit v rámci sedmi koncertů s novým programem „CHINATOWN – Říše středu, kolébka kultury“.

Nejlepší akrobaté z Číny, Čínský národní cirkus, již počtvrté v prosinci tohoto roku navštíví Českou republiku a vystoupí v šesti městech v rámci sedmi koncertů s novou show „CHINATOWN – Říše středu, kolébka kultury“. Show, kterou akrobaté předvedou, má tradici starší 2000 let a představuje palácovou zábavu, která sloužila k bavení císaře a dvora. Program je sestaven z jednotlivých příběhů z prostředí čínské čtvrti, jenž kombinuje moderní tanec s východní filosofií. Představení se chystají v Brně, Ostravě, Pardubicích, Praze, Českých Budějovicích a Karlových Varech.

Nebudou chybět ani rekvizity například orientálního typu jako čínský porcelán, hudební nástroje a svícny létající vzduchem a točící se na hlavách jednotlivých akrobatů. Návštěvníky jedinečného představení též čeká vzpírání, odvážná čísla, k nimž patří třeba provazochodectví a akrobacie na visutém laně, manipulační umění jako žonglování a točení talíři.

Výkonný ředitel Jan Lepša z pořadatelské společnosti Ticket Art Production dodává: „Nejnovější program nabídne špičkové akrobatické umění v dobových kostýmech a v exotických maskách.“

Základem této show je osm forem čínského akrobatického umění, jež vznikly v dynastii Han. Chi Kung, tedy „vnitřní síla,“ díky níž se akrobaté stávají imunními vůči čepelím dýk, a dále hadí muži a ženy, stoje na rukou a salta, kouzlení a Chiao Ti, to vše představuje zápasy a simulace zvířecích pohybů v bojových číslech a tancích.

Čínská akrobatická tradice se prosadila jako samostatně respektovaná umělecká forma a její obliba stále trvá – přinejmenším v podobě Čínského národního cirkusu.

TERMÍNY PŘEDSTAVENÍ

10. 12. 2015 od 19:00 – Brno, hala Vodova

11. 12. 2015 od 19:00 – Ostrava, ČEZ Arena

12. 12. 2015 od 19:00 – Pardubice, Tipsport arena

13. 12. 2015 od 14:00 – Praha, Kongresové centrum

13. 12. 2015 od 19:00 – Praha, Kongresové centrum

14. 12. 2015 od 19:00 – České Budějovice, Budvar Arena

15. 12. 2015 od 19:00 – Karlovy Vary, KV Arena


Napište komentář