Colours of Ostrava 2019 přidává další jméno. Dorazí fascinující Rag’n’Bone Man

Rag'n'Bone Man | Zdroj: Colours Of Ostrava

Trojnásobný držitel Brit Awards v Ostravě zažije tuzemskou festivalovou premiéru příští rok. Dalším potvrzeným jménem jsou francouzští Shaka Ponk kombinující rock a elektroniku za doprovodu výrazných projekcí, kterým dominuje virtuální opice Mr. Goz.

„Hit Human zná z rádií asi každý. Kdo ale navíc zažil open-air koncerty Rag’n’Bone Mana například na festivalech v Roskilde nebo Lollapalooza, tak dosvědčí, že jde o strhující zážitek. Skvělý mohutný hlas i šlapající kapela,” zdůrazňuje Zlata Holušová.

Čtěte také: Colours of Ostrava 2019 zahájí Florence + The Machine

Na rukou má tento vysoký mladík ze Sussexu vytetovaná slova blues a funky. Mít rukou víc, byli by tam i gospel, soul, hip hop, rock a pop a možná i country. Rag’n’Bone Man ze začátku nabíral inspiraci od amerických bluesmanů, postupně k nim začal přidávat i to, co se mu líbilo na hip hopu a rapu.

„Miluji příběhy, miluji Johnnyho Cashe a tradiční folkovou hudbu, stejně jako blues. Pro mě se překrývají. Jestliže chci, aby mi lidé věřili, co zpívám, pak musím píseň zpívat s přesvědčením. A k tomu jí musím věřit sám.“ Poprvé zaujal albem Wolves z roku 2014, do srdcí celého světa se však zapsal až dvěma hity Human a Skin, jež svými emocemi doslova paralyzovaly.

„Stylem nejsme žádní úzkostlivci a nikdo z nás ani pořádně neví, kam patříme. Nějaký směr? Nesmysl. Máme rádi elektroniku, punk, rock, metal, hip hop raga a hrneme to do lidí, jak nám řekne Mr. Goz, takže do té doby, než jim začnou krvácet uši,“ vysvětluje zpěvák a grafik Frah z kapely Shaka Ponk. Název pochází ze slov Shaka, což je jedno ze jmen Buddhy, a Ponk neboli indiánský kmen Ponků. Můžete to však brát I jako slovní hříčku na shake a punk. Tahle francouzská partička má za sebou několik alb, dostala několik ocenění a během své premiéry na Colours of Ostrava 2014 vyvolali spoustu povyku, takže to příští rok pravděpodobně nebude jiné.

Osmnáctý ročník festivalu Colours of Ostrava proběhne od 17. do 20. července 2019 již tradičně v úchvatném industriálním areálu ostravských Dolních Vítkovic. Čtyřdenní vstupenky jsou v prodeji ve festivalovém e-shopu a v sítích GoOut a Ticketportal za limitovanou cenu 2 790 Kč.


Napište komentář

Kateřina Fuková
O Kateřina Fuková 351 Článků
Mám spoustu kamarádů, co sní o životě na pódiu, ať už chtějí hrát svoje písničky, nebo číst svou poezii. Já bych však nic nevyměnila za to být na té druhé straně, pod pódiem, nebo se sluchátky v uších, všemi smysly nasávajíc tu božskou atmosféru a to, že se o ty pocity pak mohu i s někým podělit, je tou nejsladší třešničkou na dortu.