Colours of Ostrava 2019: Původní hudba Tichého oceánu, digitální revoluce i legendy The Cure

Colours of Ostrava 2018 | Foto: Petr Gavel, MonsterMusic

Colours of Ostrava oslaví tento rok 18. narozeniny a organizátoři si pro své návštěvníky připravili spoustu novinek a ještě více doprovodného programu, než tomu bylo v uplynulých letech. Tenhle fesťák, který proběhne ve dnech 17. – 20. července, se tradičně uskuteční v industriálním areálu ostravských Dolních Vítkovic.

Účastníci se mohou těšit na žánrově rozmanitý line-up plný zahraničních hvězd, ale také tuzemských interpretů. V sobotu se pódia zmocní například legendární The Cure. „Snažili jsme se o ně dlouhých deset let, je to vlastně kapela, kterou bylo v historii Colours nejnáročnější do Ostravy dostat. Až nyní se to povedlo, bude to velký svátek,“ říká ředitelka festivalu Zlata Holušová. Vedle těchto hvězd se představí třeba i Rag’n’Bone Man, gospel-blues-soulový kazatel s obřím hlasem, který se proslavil hitem Human.

Čtěte také: Colours of Ostrava přidává další jména, dorazí John Butler Trio nebo Ólafur Arnalds

Na své si přijdou také fanoušci indie či popu. Poprvé se u nás představí éterická kapela nesoucí název Florence + the Machine, v čele s nadanou zpěvačkou a skladatelkou Florence Welch. „Chci, aby moje hudba zněla, jako když se vrhnete ze stromu nebo z vysoké budovy. Nebo jako když vás vtáhne pod hladinu oceán a vy nemůžete dýchat. Je to něco, co vás obklopí, pohltí a zcela naplní. A vy buď vybuchnete nebo zmizíte.” prohlásila Florence. Pro nadšence elektropopu je dobrou zprávou, že svůj set zde odehrají Years & Years s frontmanem Ollym Alexandrem, který patří k ikonám LGBT komunity.

Festival Colours of Ostrava uvítá více než 130 umělců z 37 zemí celé světa. Pozornost vzbuzuje multimediální hudební projekt Small Island Big Song, který sdružuje původní hudebníky z ostrovů v Pacifiku a Indickém oceánu – z Madagaskaru, Bornea, Havaje, Polynésie, Filipín, Tahiti, Šalamounových ostrovů nebo Nového Zélandu a organizátoři slibují, že půjde opravdu o jedinečný zážitek.

Čtěte také: Lewis Capaldi představí debutové album na Colours of Ostrava a na podzim i v Praze

I Česká republika má mezi vystupujícími umělci své zastoupení. Koncerty zde odehrají Ben Cristovao & The Glowsticks, Buty, Mirai, nebo třeba Mucha a Ventolin.

Mimo hudebních zážitků si můžete z Ostravy dovézt domů i nové informace ze světa. Probíhá zde totiž mezinárodní diskusní fórum Meltingpot obsahující 8 scén, na kterých se za čtyři dny prostřídá více než 150 inspirativních řečníků z více než 20 zemí světa. Novinkou festivalu je The Big Bang Stage, zabývající se popularizací kvantové fyziky.


Napište komentář

Tereza Šnajdrová
O Tereza Šnajdrová 111 Článků
Hudba a moje psí kamarádka jsou věci, kolem kterých se točí můj svět. V životě se snažím dělat jen věci, které mě baví a mezi to patří právě koncerty, festivaly a práce. Mezi moje nejoblíbenější umělce patří The Kooks, Enter Shikari, The Doors nebo třeba David Bowie.